XIV PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY

23 czerwca 2015r. w naszej szkole, odbył się XIV Piknik Sportowo – Rekreacyjny. Otwarcia dokonała pani Dyrektor Maria Harajda, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Od rana na niebie zbierały się ciemne chmury, ale wspaniała atmosfera rozgoniła je aż do momentu zakończenia naszej imprezy, kiedy to zaczął delikatnie rosić deszcz.

O godzinie 8:00 na starcie II Biegu Ulicznego im. Aleksandra Wileczka, naszego kolegi, wspaniałego nauczyciela i przede wszystkim współtwórcy Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego, stanęła ogromna grupa uczniów naszej szkoły, absolwentów, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy dzielnie pokonali trasę biegu w szybszym, bądź wolniejszym tempie. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia Policji, Straży Miejskiej oraz służbom medycznym.

Po wyczerpującym biegu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na chwilę wytchnienia i przygotowanie sił potrzebnych do kolejnych zmagań sportowych.

O godzinie 9:00 rozpoczęła się rywalizacja międzyklasowa równocześnie w klasach młodszych (I – III) jak i starszych (IV - VI). Młodsi bawili się na boisku wielofunkcyjnym, zaś starsi, zgodnie z tradycją, przejęli we władanie dolne boisko asfaltowe. Mimo że konkurencje z lekkim przymrużeniem oka, to emocji nie brakowało. Zmagania sportowe przygotowali i poprowadzili: p.Katarzyna Roszniowska i p.Wojciech Mermer wspierani przez uczniów z klasy V i VI.

Uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami tanecznymi i wokalnymi. Na początek młodzi tancerze z klasy III pod bacznym okiem p.Anny Żółkiewicz. Tuż po nich w utworze „We are the champions” popisały się śpiewem i piękną angielszczyzną dziewczęta  z klasy VIb. Utwór zagrzał drużyny do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair-play. W przerwach między zmaganiami sportowymi mogły pochwalić się talentem wokalnym finalistki szkolnego „Mam talent” – uczennice z klasy VIb w składzie: W. Mermer, Daria i Ania Milczanowskie. Wielką atrakcją okazała się konkurencja specjalna dla uczniów klas IV-VI oraz dla ich przyjaciół, znajomych, kolegów z klas młodszych, absolwentów, rodziców, nauczycieli, a nawet dziadków. Była to rozgrzewająca zumba prowadzona przez uczennicę klasy Va Emilię Stelmach, przygotowaną przez p. K. Roszniowską.

W myśl maksymy, że coś dla ciała, coś dla ducha, można było pożywić się pysznymi zapiekankami, lodami, popcornem itp. Nowością tegorocznego pikniku były gofry. Sklepik z napojami i różnymi słodkościami działał „pod drzewkiem” jak zwykle bardzo sprawnie. Nad całością czuwała p.Joanny Piecuch. W tym miejscu należą podziękowania rodzicom, którzy z uśmiechem na ustach, ogromną cierpliwością i siła spokoju znosili krzyki i wybryki naszych podopiecznych przy trampolinach , „dmuchawcach” i punktach spożywczych.

Jak co roku, odwiedziła nas Straż Pożarna. Były pokazy sprzętu, można było wejść do wozu strażackiego, przymierzyć Chełm strażacki i zadać wiele pytań. Być może wśród młodego pokolenia rosną kolejni dzielni strażacy, którzy uratują niejedno życie.

Tegorocznym gościem specjalnym Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego byli „Spartanie” z Zahutynia. Ta sekcja gimnastyczna pod kierownictwem pana Mirosława Kaźmierczaka słynna już jest nie tylko w Zahutyniu czy Sanoku i okolicy, ale również w całej Polsce. Pokaz uświetniła 8-letnia Konstancja, uczestniczka kolejnej edycji „Mam talent”. Wystąpiła solo, a także wraz z koleżanką Amandą oraz ze swoim trenerem, czyli panem Mirkiem Kaźmierczakiem. Dziewczęta wykonywały ewolucje gimnastyczne z ogromną precyzją, siłą i dynamiką. Występ wszystkim bardzo się podobał. Największym hitem tegorocznego pikniku była jednak wspólnie odtańczona – „Belgijka”. Do zabawy na płycie boiska stawili się niemal wszyscy obecni na imprezie tj. uczniowie klas I – VI, nauczyciele, absolwenci i kto tylko dał radę „dreptać” w takt muzyki przez około 15 minut.

Piknik profesjonalnie poprowadził p.Bartłomiej Mandzelowski. Oprawę graficzną dyplomów i podziękowań dla rodziców wykonała p.Marzena Śliwińska. Nad całością przebiegu imprezy z wysokości swoich 187cm. wzrostu czuwał Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” – p.Bartłomiej Żyłka.

Na zakończenie pikniku p.Maria Harajda – dyrektor szkoły, wręczyła dyplomy dla uczestników wyścigów rzędów „z przymrużeniem oka”.

Organizatorami XIV Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego w SP2 byli : UKS „Dwójka”, Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców jak również nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: J. Piecuch, K. Roszniowska, M. Śliwińska, W. Mermer i B. Żyłka.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, nauczycielom, którzy przyczynili się do zorganizowania XIV Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego. Nauczyciele wychowania fizycznego już dziś zapraszają na kolejną edycję Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego. Do zobaczenia za rok!!!

relacja: Katarzyna Roszniowska