Międzyszkolne Zawody Matematyczne - SUPERMATEMATYK

11 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "SUPERMATEMATYK"

1 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie, by wziąć udział w zawodach matematycznych.

Było ich 74 - uczniów klas IV – VI, z 20 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka.

Zawody zorganizowała grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Halina Pecka (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok) współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Formuła zawodów już tradycyjnie składała się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów, i tak w kategorii klas IV, gdzie startowało 24 uczniów I miejsce (18 pkt.) zajął Andrzej Kozdrowski (ZSP2 Ustrzyki Dolne),  II miejsceKacper Słuszkiewicz (SP1 Sanok), a miejsce III – Maksymilian Łonyszyn (SP2 Sanok).

W kategorii klas V najlepszym spośród 25 zawodników z wynikiem 20 pkt. okazał się Krzysztof Nawrocki (SP Bóbrka), II miejsce zajęła Karolina Tokarz (SP Łukowe), na miejscu III uplasował się – Amadeusz Lubieński (SP1 Sanok).

Spośród 25 szóstoklasistów największą liczbę punktów – 25! - zdobyli Jan Kotyła (SP Lesko) oraz Katarzyna Sworst (SP2 Sanok), 23 pkt. i miejsce II zajęła - Gabriela Łukaszewska (SP4 Sanok), natomiast Jakub Jankiewicz (SP2 Sanok) zdobył miejsce trzeciej.

W konkursie drużynowym wystartowało 20 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z jedenastoma zadaniami. Tutaj ważna było umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, a w dużej mierze współpracy w zespole.

Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Bóbrce, II miejsce zdobyła drużyna z SP1 w Sanoku, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP4 w Sanoku.

Zwycięskie zespoły otrzymały wspaniałe puchary, dyplomy i upominki, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i mały prezent.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

„Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Bażanówce, Besku, Bóbrce, Czaszynie, Jaćmierzu, Lesko, Łukowem, Mchawie, Olszanicy, Pakoszówce, Rzepedzi, Sanoku (SP1, SP2, SP3, SP4), Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu, Zarszynie, Załużu.

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników matematyki.

Jak co roku zawody, przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DZIECĘCEJ TWÓRCZOŚCI MATEMATYCZNEO-PLASTYCZNEJ  "MATPLAST" -2014 - wyniki

VII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD DOROBKU SZKÓŁ
W ZAKRESIE TWÓRCZOŚCI MATEMATYCZNEJ "MATPLAST" -2013 - wyniki