Międzyszkolne Zawody Matematyczne - SUPERMATEMATYK

XIII MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„SUPERMATEMATYK”

12 marca 2016 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz trzynasty spotkali się uczniowie 16 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 62- uczniów klas IV, V, VI.

Zawody zorganizowała grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Halina Pecka (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Zawod, już tradycyjnie, składały się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, gdzie startowało 20 uczniów I miejsce zajął Piotr Krecha (SP1 Ustrzyki Dolne),  II miejsce Marek Porada (SP Tarnawa Dolna), a miejsce III – Amelia Jadczyszyn (SP1 Sanok).

W kategorii klas V najlepszymi spośród 21 zawodników okazali się: I miejsce -  Michał Tokarz (SP Łukowe), II miejsce - Piotr Solarz ( SP Zagórz), III miejsce zajął – Radosław Kuzio (SP Czaszyn)

Wśród szóstoklasistów największą, bo maksymalną, liczbę punktów – 25! – zdobyła Urszula Pawłowska (SP Zagórz), 22 pkt. i miejsce II zajęli Ernest Mołczan (SP6 Sanok) i Bartłomiej Skoczółek (SP Tarnawa Dolna), natomiast Dawid Kozdrowski (SP2 Ustrzyki Dolne) uzyskał miejsce trzecie.

W konkursie drużynowym wystartowało 16 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z jedenastoma zadaniami. Tutaj ważna było umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w zespole.

Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Czaszynie, II miejsce zajęła drużyna z SP6 w Sanoku, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP1 w Sanoku.

Zwycięskie zespoły odebrały puchary, dyplomy i upominki, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i mały prezent.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe (plecaki, słuchawki, pendrive, myszki, kalkulatory).

„Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi matematycy ze szkół w: Bóbrce, Czaszynie, Jaćmierzu, Mokrem, Lesku, Łukowem, Olszanicy, Sanoku (SP1, SP2, SP4, SP6), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu, Zarszynie.

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników Królowej Nauk.

Jak co roku zawody, przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz, Wójtowi Gminy Sanok, Bankowi BGŻ BNP PARIBAS, PeKaO S.A. - oddział w Sanoku, biuru rachunkowemu LIDER Zarządowi TRANS NG Sanok Sp. z o.o, firmie FOREST s.c. oraz Dyrekcji SP2 w Sanoku za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DZIECĘCEJ TWÓRCZOŚCI MATEMATYCZNEO-PLASTYCZNEJ  "MATPLAST" -2015 - wyniki

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DZIECĘCEJ TWÓRCZOŚCI MATEMATYCZNEO-PLASTYCZNEJ  "MATPLAST" -2014 - wyniki

VII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD DOROBKU SZKÓŁ
W ZAKRESIE TWÓRCZOŚCI MATEMATYCZNEJ "MATPLAST" -2013 - wyniki