Międzyszkolne Zawody Matematyczne - SUPERMATEMATYK

XIV MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„SUPERMATEMATYK”

22 marca 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz czternasty spotkali się uczniowie 14 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 55 – uczniów klas IV- VI.

Zawody – już tradycyjnie -zorganizowała grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Halina Pecka (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Zawody składały się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, gdzie startowało 19 uczniów I miejsce zajął Tymon Gawłowski (SP1 Sanok) i Jan Suchyna (SP2 Sanok), II miejsce – Dagmara Zawada (SP Zarszyn) i Błażej Skrzeszewski (SP 1 Sanok), a miejsce III – Hanna Nistrzak (ZSP2 Ustrzyki Dolne).

W kategorii klas V najlepszymi spośród 18 zawodników okazali się: I miejsce -  Piotr Krech (SP1 Ustrzyki Dolne) i Marek Porada (SP Tarnawa Dolna), II miejsce – Kacper Zuba  (SP 2 Sanok), a III miejsce zajął – Konrad Bartkowski (SP Falejówka).

Wśród szóstoklasistów największą liczbę punktów – 24 - zdobył Michał Tokarz (SP Łukowe), za nim Marcin Bihun (SP 2 Ustrzyki Dolne), 22 pkt. natomiast Wojciech Konik (SP Uherce Mineralne) uzyskał miejsce trzecie.

W konkursie drużynowym wystartowało 13 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z jedenastoma zadaniami. Tutaj ważna było umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w grupie.

Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Uhercach Mineralnych, II miejsce zajęła drużyna z SP1 w Ustrzykach Dolnych, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP w Łukowem.

Zwycięskie zespoły odebrały puchary, dyplomy i upominki, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i większy lub mniejszy prezent.

Najlepszym zawodnikom konkursu indywidualnego nagrody zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu, które odbędzie się na początku czerwca w Urzędzie Miasta w Sanoku.

„Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi matematycy ze szkół w: Czaszynie, Falejówce, Jaćmierzu, Mokrem, Łukowem, Sanoku (SP1, SP2, SP4), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu, Zarszynie.

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników Królowej Nauk. Zawody zostały wpisane do wykazu konkursów, które mogą być  wymienione na świadectwie szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz, Wójtowi Gminy Sanok, Bankowi BGŻ BNP PARIBAS, PeKaO S.A. - oddział w Sanoku, biuru rachunkowemu LIDER, Zarządowi TRANS NG Sanok Sp. z o.o, , firmie FOREST s.c., drukarni „PIAST KOŁODZIEJ”, sanockiemu oddziałowi PGNiG S.A., PIEKARNI „JADCZYSZYN” oraz Dyrekcji SP2 w Sanoku za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

13 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE - 12 marca 2016 roku

12 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE - 7 marca 2015 roku

11 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE - 2 marca 2014 roku

10 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE - 2 marca 2013 roku