Międzyszkolne Zawody Matematyczne - SUPERMATEMATYK

14 kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz piętnasty spotkali się uczniowie 15 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 74 – uczniów klas IV- VII.

Zawody – już tradycyjnie -zorganizowała grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Anna Dmitrzak (SP2 Sanok), Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Urszula Cubek (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Zawody składały się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, gdzie startowało 18 uczniów I miejsce zajął Wiktor Tokarz (SP Łukowe), II miejsce – Gabriela Pastuszak (SP6 Sanok), a miejsce III – Kamil Ekiert (SP Tarnawa Dolna), Karol Harłacz (SP1 Sanok) i Natan Grzelarczyk  (ZSP2 Ustrzyki Dolne).

W kategorii klas V najlepszymi spośród 18 zawodników okazali się: I miejsce - Hubrt Skotnicki (SP2 Sanok), II miejsce – Dagmara Zawada (SP Zarszyn), a miejsce III – Martyna Ścieranka (SP Tarnawa Dolna).

W kategorii klas VI najlepszymi spośród 19 zawodników okazali się: I miejsce -  Kacper Zuba (SP2 Sanok) i Marek Porada (SP Tarnawa Dolna), II miejsce – Piotr Krech  (ZSP 1 Ustrzyki Dolne), a III miejsce zajął – Kacper Glapiak (ZSP2 Ustrzyki Dolne).

Wśród siódmoklasistów największą liczbę punktów –  zdobył Michał Tokarz (SP Łukowe), tuż za nim Piotr Solarz (SP Zagórz), Szymon Wojtkowski (SP2 Sanok) i Justyna Piecuch (SP4 Sanok) natomiast Marcin Bihun (SP 2 Ustrzyki Dolne) uzyskał miejsce trzecie.

W konkursie drużynowym wystartowało 13 "KWARTETÓW", które zmagały się z dziesięcioma zadaniami. Tutaj ważna było umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w grupie.

Na wynik KWARTETU pracowały DUETY  - 45 i 67. Duety pracowały nad dziewięcioma zadaniami przy oddzielnych stolikach, natomiast ostatnie dziesiąte zadanie cała czwórka wykonywała razem

W kategorii DUETÓW 45 pierwsza trójka to SP2 Sanok, SP Zarszyn i SP Tarnawa Dolna), w kategorii DUETÓW 67 - SP2 Sanok, SP1 - Ustrzyki Dolne i SP Czaszyn.

Ostatecznie najlepsi w kategorii KWARTETÓW (punktacja duetów45 i 67 oraz punkty uzyskane za zad 10) okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, II miejsce zajęła drużyna z Tarnawy Dolnej, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP w Zarszynie.

Zwycięskie zespoły odebrały puchary, dyplomy i upominki, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i większy lub mniejszy prezent.

Najlepszym zawodnikom konkursu indywidualnego nagrody zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu, które odbędzie się na początku czerwca w Urzędzie Miasta w Sanoku.

„Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi matematycy ze szkół w: Czaszynie, Falejówce, Jaćmierzu, Łukowem, Sanoku (SP1, SP2, SP4, SP6), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu, Zarszynie, Pielni, Besku.

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników Królowej Nauk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Szczególne gratulacje dla Pani Agaty Tokarz (SP Tarnawa Dolna), która jest opiekunem 3 laureatów konkursu oraz mamą dwóch laureatów - Wiktora (kl.4) i Michała(kl.7).

Organizatorzy serdecznie dziękują: właścicielom Biura Rachunkowego "Lider", Regionalnej Izbie Gospodarczej, firmie "Komputronik",  drukarni „PIAST KOŁODZIEJ”, Wójtowi Gminy Sanok oraz Dyrekcji SP2 w Sanoku za pomoc w ufundowaniu nagród dla wszystkich uczestników.

Zadania konkurs indywidualny - 2018

klasa 4, klasa 5, klasa 6, klasa 7,

regulamin 2018

14 MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE - 22 marca 2017 roku