SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

aktualności - rok szkolny 2017/2018

 
 23 |„SPORT JEST JAK WIELKI, PYSZNY TORT…”

7 czerwca 2018 roku odbyła się w świetlicowa letnia olimpiada sportowa.

Reprezentacje grup tworzyły drużyny, przed którymi wiele konkurencji: pakowanie wakacyjnego plecaka, bieg w płetwach, wyścigi w workach, wlewanie wody przez lejek do butelek z dokładnością co do kropli. Pogoda dopisywała, kibice dawali z siebie wszystko, a medale czekały na zawodników - ,,złotą” okazała się „drużyna Franka” .Gratulujemy!

 

 Czwartek 14.05.2018 ||    Relacja: Justyna
 
 22 |"ŚWIETLICOWY DZIEŃ..."

„Kostki Rubika” - prowadzący: Dawid Borowski

Tym razem gratka dla miłośników rozrywek umysłowych. Poznaliśmy historie „Kostki Rubika” ich rodzaje, systemy układania, oraz rekordy szybkości układania rożnymi systemami. Ponadto Dawid zaprezentował nam własne umiejętności w układaniu, a co najważniejsze nasz kolega okazał się wspaniałym talentem narratorskim, którego słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem.

Odbyły się dwa spotkania o charakterze muzycznym:

„Keyboardu”-  prowadząca: Mołczan Milena

 “Fortepianu”prowadząca: Wiktoria Wolanin i Emilia Pietrycka.

Dziewczynki przygotowały dla nas wiele ciekawostek muzycznych, które znacznie poszerzyły naszą wiedzę o tych instrumentach, Milena i Wiktoria pięknie zagrały koncert. Mieliśmy również okazję podziwiać nagrody Wiktorii, które zdobyła w konkursach.

„Eksperymentów”prowadzące : Julia Jaracz, Zuzanna Stępkowska i Julia Pokorska.

Naukowe umysły prowadzących pozwoliły nam przenieść się w „Zaczarowany świat”, gdzie woda „wędrowała” z kubka do kubka, na talerzu pojawiała się tęcza  oraz rozkwitały kwiaty, a na zakończenie padał „kolorowy deszcz”. To były bardzo emocjonujące przeżycia , które utwierdzały nas , że świat jest piękny i pełen tajemnic.

Wszystkim uczniom, którzy podzielili się ze świetliczakami swoimi talentami i pasjami serdecznie dziękujemy!!! Życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w realizacji własnych pasji i rozwijania zdolności. 

 

 Czwartek 14.05.2018  ||    Relacja: Elżbieta
 
 21 |XIII   ŚWIETLICOWY KONKURS W PIĘKNYM CZYTANIU

16.05 2018r w naszej świetlicy szkolnej odbył się już XIII Konkurs w Pięknym Czytaniu. Wzięły w nim udział tradycyjnie świetliczaki z klas drugich. Jakie to było przeżycie nie da się opisać. Pani bibliotekarka A. Rybak przygotowała do przeczytania bardzo wesołą i ciekawą książkę pt. ,,Filipek na wakacjach”. Osoby czytające pozbyły się tremy i z przejęciem i uśmiechem na buziach czytały , a osoby słuchające zaśmiewały się do łez. LAUREATAMI zostali: I-miejsce Maciej  Heichel, II- miejsce Tobiasz Kobiałka , III-miejsce Martyna Cybuch natomiast pozostali uczestnicy cieszyli się nagrodami za udział i wyróżnieniami. Pani bibliotekarka na zakończenie wręczyła  wszystkim uczestnikom zakładki do książek i słodkości. To był świetny konkurs. Na przyszły rok na pewno tu wrócimy!!!

 

 Czwartek 14.05.2018  ||    Relacja: Danuta
 
 20 |W ZACZROWANEJ KRAINIE MUZYKI

9 maja 2018 roku grupa dzieci klas pierwszych uczęszczających do świetlicy z panią Justyną Lisek wybrała się do PWSZ na poranek muzyczny, prowadzony przez panią Kielar.

Dzieci miały okazję posłuchać gry na instrumentach muzycznych studentów PWSZ, sami też mogli popisać się swoimi uzdolnieniami muzycznymi i wokalnymi. Wyprawa była bardzo ciekawa. Wzbogaciła wiedzę muzyczną pierwszoklasistów.

 

 NIedziela 20.05.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 19 |DRZEWKO DLA SANOCZAN

13 kwietnia 2018 roku grupa świetliczków z klas 1-szych wraz z panią Justyną Lisek pomysłodawczynią wyjścia, udała się na Plac Harcerski, by wziąć udział w akcji „Drzewko dla sanoczan”.

W tym dniu studenci PWSZ zorganizowali szereg atrakcji dla dzieci, między innymi koło fortuny oraz konkurs na rozpoznawanie drzew po korze. Zwycięzcy tych konkurencji otrzymali wiele ciekawych nagród np. budki lęgowe dla ptaków albo przewodnik pt. ,, Drzewa”. Ponadto dzieci świetnie bawiły się wyciągając słodycze z  czarodziejskiej budki, jednak największą  atrakcją budzącą wiele emocji było malowanie twarzy.  Na koniec dzieci otrzymały sadzonki drzew, które później  z dumą wręczyły rodzicom.

W wyprawie wzięły udział dzieci wyróżniające się zachowaniem i aktywnością na zajęciach świetlicowych.

 

 Czwartek 26.04.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 18 |WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

28 marca 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie tradycyjnego świetlicowego konkursu plastycznego. W tym roku tematem były ozdoby wielkanocnego stołu. Dzieci klas I- III jak zwykle zaprezentowały pomysłowe i niepowtarzalne prace wykonane w domu lub podczas zajęć świetlicowych. Laureatami konkursu zostali: Michał Misiura, Weronika Lisowska(kl.I), Martyna Cybuch, Jakub Skupień (kl.II), Amelia Szmidt, Kacper Gierczak (kl.III).

Gratulujemy.

 

 Niedziela 08.04.2018  ||   
 
 17 |"GDYBY TYGRYSY JADŁY IRYSY"

To fragment jednego ze wspaniałych wierszy znakomitej poetki Wandy Chotomskiej. Stał się mottem 7 Międzyświetlicowego Konkursu Recytatorskiego w SP nr 2 im. św. Kingi.

      Świetlice sanockich szkół reprezentowało 18 osób. Wszyscy uczestnicy wykazali się talentem i poczuciem humoru, co bacznie obserwowała i oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

p. v – ce dyr. SP 2 Alicja Staruchowicz – Pastuszczak

p. Adam Florek - ( SP3)

p. Lucyna Mazur – polonista SP 2

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –    Lena Statkiewicz SP4

                     Milena Kubica SP4

II miejsce –  Magdalena Chryń SP3

III miejsce – Maja Czopor SP2

                     Oliwia Stankiewicz SP9

Konkurs, tradycyjnie już przygotowały wychowawczynie świetlicy SP2 p. Elżbieta Gruba i p. Urszula Pelc przy pomocy Dyrekcji szkoły.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!!!

 

 

 Niedziela 25.03.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 16 |WIOSNA CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...

20 marca 2018 roku gościliśmy, na zaproszenie pani Justyny Lisek studentów z PWSZ: Amelię Piegdoń i Michała Pancerz. Studenci przygotowali dla pierwszoklasistów bardzo ciekawą  i pouczającą prezentację pt. „ Tropiciele wiosny w sztuce i literaturze". Dzieci miały okazję zobaczyć bobra i rysia, czaszki jeleni i poroża. Pod mikroskopem oglądały bakterie grzybów, poznały zasady zachowania w lecie oraz zdobyły wiele wiadomości o przyrodzie – szczególnie wiosną. Dziękujemy studentom za przygotowanie tak ciekawej prezentacji, prawdziwej lekcji przyrody.

 

 Niedziela 25.03.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 15 |KOCHANI DZIŚ OKAZJA RZADKA
         MAMY DZIEŃ BABCI ORAZ DZIADKA

26 stycznia w naszej świetlicy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas drugich przygotowały dla swoich kochanych gości przedstawienie, podczas którego zaprezentowały rozmaite wiersze i piosenki. Wszyscy goście zaproszeni zostali na skromny poczęstunek, a na koniec obdarowani zostali pięknie ozdobionymi sercami z masy solnej. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. Dziadkowie i Babcie gorąco oklaskiwali popisy swoich wnucząt. Dziękujemy wszystkim miłym gościom za przybycie i jeszcze raz z serca wołamy : „Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też!”

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Bernadetta
 
 14 |"ACH CO TO BYŁ ZA BAL..."

25 stycznia odbył się wielki bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie kl. III i IV. Na sali panowała  doskonała atmosfera, lśniły kolorowe światełka, dzieci w barwnych, oryginalnych strojach wirowały w rytm najnowszych przebojów granych przez zespól muzyczny „ Kormorany”.

Wśród tańców królowała „ Samba”, „Ona tu jest”, nie zabrakło również najnowszego przeboju „Miłość w Zakopanem” w przerwie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek( jak przystało na karnawał to była super zabawa).

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Elżbieta
 
 13 |WYJĄTKOWA JEDYNA TAKA KSIĘGARNIA...

We wtorek 16.01 uczniowie klasy III a i d wybrali się do Galerii sanockiej, ale bynajmniej nie na „zakupy” lecz do Księgarni Autorskiej na „Poranek Czytelniczy”, gdzie pani Magda czytała dla nas, oprowadziła po tej „nietypowej księgarni”. Zapoznała nas także z wydawniczymi nowościami dla dzieci, skorzystaliśmy z tej oferty; zakupiliśmy kilka książek, które wzbogacą naszą „świetlicową biblioteczkę”.

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Urszula
 
 12 |"BAL NA STO PAR..."

17 stycznia w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa dla klas pierwszych i drugich. W rytmach ulubionych przebojów przy specjalnych efektach świetlnych i we wspaniałych kreacjach karnawałowych dzieci świetnie się bawiły. Zabawę uświetnił występ „Spider-Mana” w osobie pana Andrzeja, który poprowadził wiele wspólnych zabaw i tańców, a jego przebranie było zachwycające. W przerwach dzieci skorzystały z poczęstunku, największym powodzeniem cieszył się popcorn.

 „Była, była zabawa, ale się działo…”.

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Magdalena
 
 11 |NOWOROCZNY TURNIEJ SPORTOWY

    W dniu 12 stycznia 2018 roku od godziny 1400 do 1500 uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich uczęszczających do świetlicy szkolnej wzięli udział w  „Noworocznym Turnieju Sportowym”, który odbył się w dużej sali gimnastycznej.

Pani Judyta Barć, pani Monika Więckowska – Rycyk oraz pan Andrzej Śliwka – nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla dzieci szereg niespodzianek sportowych, w których mogły sprawdzić swoją szybkość, zwinność i wytrzymałość. W rozgrywkach mogło wziąć udział po dziewięciu zawodników oraz po dwie osoby rezerwowe z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Pozostali uczniowie przyszli z wychowawcami świetlicy do sali gimnastycznej, by kibicować i dopingować swoich kolegów i koleżanki w rozgrywkach.

Nauczyciele prowadzący najpierw serdecznie powitali zawodników, następnie przeprowadzili rozgrzewkę, by odpowiednio przygotować się do zawodów. Wszystkie dzieci zostały podzielone na trzy zespoły mieszane, w skład których wchodziły po trzy osoby z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji nauczyciele pokazywali, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenia. Wszystkie zadania, jakie mieli do zrealizowania zawodnicy wymagały współpracy w grupie. Poszczególni uczniowie starali się jak najlepiej pokonywać trudności, by grupa mogła jak najszybciej zaliczyć zadanie. Po zrealizowaniu wszystkich konkurencji nadszedł czas na podliczenie punktów i ręczenie medali. Grupa, która zdobyła pierwsze miejsce -  otrzymała złote medale, zespołowi który zajął drugie miejsce – wręczono srebrne, zaś drużyna z najmniejszą ilością punktów  otrzymała brązowe medale. 

 

 Wtorek 16.01.2018  ||    Relacja: Justyna
 

| 30 - 21 | 20 - 11 | 10 - 1 |

 
 
 
 
  - aktualności
  - nasza patronka
  - historia szkoły
  - nasze sukcesy
  - uczniowie
  - księga Super Uczniów
  - nauczyciele
  - nasi przyjaciele
  - rodzice
  - rada SU
  - wycieczki
  - ciekawe zajęcia
  - konkursy
  - koła zainteresowań
                dla klas I - III
  - koła zainteresowań
              dla klas IV - VIII
  - sport w szkole
  - świetlica szkolna

    -- nasza kronika

        --- r. sz. 2017/2018         

        --- r. sz. 2016/2017

        --- r. sz. 2015/2016

        --- r. sz. 2014/2015

        --- r. sz. 2012/2013

        --- r. sz. 2011/2012

        --- r. sz. 2010/2011
        --- r. sz. 2009/2010
    -- galeria prac
    -- świetlicowa gromada
    -- regulamin świetlicy
    -- Mali miłośnicy książki
 

  - jadłospis
  - biblioteka i czytelnia
  - drużyna harcerska
- szkolna izba regionalna
- stowarzyszenie KINGA
  - kronika wydarzeń
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010