SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

aktualności - rok szkolny 2017/2018

 
 18 |WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

28 marca 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie tradycyjnego świetlicowego konkursu plastycznego. W tym roku tematem były ozdoby wielkanocnego stołu. Dzieci klas I- III jak zwykle zaprezentowały pomysłowe i niepowtarzalne prace wykonane w domu lub podczas zajęć świetlicowych. Laureatami konkursu zostali: Michał Misiura, Weronika Lisowska(kl.I), Martyna Cybuch, Jakub Skupień (kl.II), Amelia Szmidt, Kacper Gierczak (kl.III).

Gratulujemy.

 

 Niedziela 08.04.2018  ||   
 
 17 |"GDYBY TYGRYSY JADŁY IRYSY"

To fragment jednego ze wspaniałych wierszy znakomitej poetki Wandy Chotomskiej. Stał się mottem 7 Międzyświetlicowego Konkursu Recytatorskiego w SP nr 2 im. św. Kingi.

      Świetlice sanockich szkół reprezentowało 18 osób. Wszyscy uczestnicy wykazali się talentem i poczuciem humoru, co bacznie obserwowała i oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

p. v – ce dyr. SP 2 Alicja Staruchowicz – Pastuszczak

p. Adam Florek - ( SP3)

p. Lucyna Mazur – polonista SP 2

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –    Lena Statkiewicz SP4

                     Milena Kubica SP4

II miejsce –  Magdalena Chryń SP3

III miejsce – Maja Czopor SP2

                     Oliwia Stankiewicz SP9

Konkurs, tradycyjnie już przygotowały wychowawczynie świetlicy SP2 p. Elżbieta Gruba i p. Urszula Pelc przy pomocy Dyrekcji szkoły.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!!!

 

 

 Niedziela 25.03.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 16 |WIOSNA CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...

20 marca 2018 roku gościliśmy, na zaproszenie pani Justyny Lisek studentów z PWSZ: Amelię Piegdoń i Michała Pancerz. Studenci przygotowali dla pierwszoklasistów bardzo ciekawą  i pouczającą prezentację pt. „ Tropiciele wiosny w sztuce i literaturze". Dzieci miały okazję zobaczyć bobra i rysia, czaszki jeleni i poroża. Pod mikroskopem oglądały bakterie grzybów, poznały zasady zachowania w lecie oraz zdobyły wiele wiadomości o przyrodzie – szczególnie wiosną. Dziękujemy studentom za przygotowanie tak ciekawej prezentacji, prawdziwej lekcji przyrody.

 

 Niedziela 25.03.2018  ||    Relacja: Justyna
 
 15 |KOCHANI DZIŚ OKAZJA RZADKA
         MAMY DZIEŃ BABCI ORAZ DZIADKA

26 stycznia w naszej świetlicy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas drugich przygotowały dla swoich kochanych gości przedstawienie, podczas którego zaprezentowały rozmaite wiersze i piosenki. Wszyscy goście zaproszeni zostali na skromny poczęstunek, a na koniec obdarowani zostali pięknie ozdobionymi sercami z masy solnej. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. Dziadkowie i Babcie gorąco oklaskiwali popisy swoich wnucząt. Dziękujemy wszystkim miłym gościom za przybycie i jeszcze raz z serca wołamy : „Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też!”

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Bernadetta
 
 14 |"ACH CO TO BYŁ ZA BAL..."

25 stycznia odbył się wielki bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie kl. III i IV. Na sali panowała  doskonała atmosfera, lśniły kolorowe światełka, dzieci w barwnych, oryginalnych strojach wirowały w rytm najnowszych przebojów granych przez zespól muzyczny „ Kormorany”.

Wśród tańców królowała „ Samba”, „Ona tu jest”, nie zabrakło również najnowszego przeboju „Miłość w Zakopanem” w przerwie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek( jak przystało na karnawał to była super zabawa).

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Elżbieta
 
 13 |WYJĄTKOWA JEDYNA TAKA KSIĘGARNIA...

We wtorek 16.01 uczniowie klasy III a i d wybrali się do Galerii sanockiej, ale bynajmniej nie na „zakupy” lecz do Księgarni Autorskiej na „Poranek Czytelniczy”, gdzie pani Magda czytała dla nas, oprowadziła po tej „nietypowej księgarni”. Zapoznała nas także z wydawniczymi nowościami dla dzieci, skorzystaliśmy z tej oferty; zakupiliśmy kilka książek, które wzbogacą naszą „świetlicową biblioteczkę”.

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Urszula
 
 12 |"BAL NA STO PAR..."

17 stycznia w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa dla klas pierwszych i drugich. W rytmach ulubionych przebojów przy specjalnych efektach świetlnych i we wspaniałych kreacjach karnawałowych dzieci świetnie się bawiły. Zabawę uświetnił występ „Spider-Mana” w osobie pana Andrzeja, który poprowadził wiele wspólnych zabaw i tańców, a jego przebranie było zachwycające. W przerwach dzieci skorzystały z poczęstunku, największym powodzeniem cieszył się popcorn.

 „Była, była zabawa, ale się działo…”.

 

 Środa 14.02.2018  ||    Relacja: Magdalena
 
 11 |NOWOROCZNY TURNIEJ SPORTOWY

    W dniu 12 stycznia 2018 roku od godziny 1400 do 1500 uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich uczęszczających do świetlicy szkolnej wzięli udział w  „Noworocznym Turnieju Sportowym”, który odbył się w dużej sali gimnastycznej.

Pani Judyta Barć, pani Monika Więckowska – Rycyk oraz pan Andrzej Śliwka – nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla dzieci szereg niespodzianek sportowych, w których mogły sprawdzić swoją szybkość, zwinność i wytrzymałość. W rozgrywkach mogło wziąć udział po dziewięciu zawodników oraz po dwie osoby rezerwowe z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Pozostali uczniowie przyszli z wychowawcami świetlicy do sali gimnastycznej, by kibicować i dopingować swoich kolegów i koleżanki w rozgrywkach.

Nauczyciele prowadzący najpierw serdecznie powitali zawodników, następnie przeprowadzili rozgrzewkę, by odpowiednio przygotować się do zawodów. Wszystkie dzieci zostały podzielone na trzy zespoły mieszane, w skład których wchodziły po trzy osoby z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji nauczyciele pokazywali, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenia. Wszystkie zadania, jakie mieli do zrealizowania zawodnicy wymagały współpracy w grupie. Poszczególni uczniowie starali się jak najlepiej pokonywać trudności, by grupa mogła jak najszybciej zaliczyć zadanie. Po zrealizowaniu wszystkich konkurencji nadszedł czas na podliczenie punktów i ręczenie medali. Grupa, która zdobyła pierwsze miejsce -  otrzymała złote medale, zespołowi który zajął drugie miejsce – wręczono srebrne, zaś drużyna z najmniejszą ilością punktów  otrzymała brązowe medale. 

 

 Wtorek 16.01.2018  ||    Relacja: Justyna
 

| 20 - 11 | 10 - 1 |

 
 
 
 
  - aktualności
  - nasza patronka
  - historia szkoły
  - nasze sukcesy
  - uczniowie
  - księga Super Uczniów
  - nauczyciele
  - nasi przyjaciele
  - rodzice
  - rada SU
  - wycieczki
  - ciekawe zajęcia
  - konkursy
  - koła zainteresowań
                dla klas I - III
  - koła zainteresowań
              dla klas IV - VII
  - sport w szkole
  - świetlica szkolna

      -- nasza kronika

           --- r. sz. 2016/2017

           --- r. sz. 2015/2016

           --- r. sz. 2014/2015

           --- r. sz. 2012/2013

           --- r. sz. 2011/2012

           --- r. sz. 2010/2011
           --- r. sz. 2009/2010
      -- galeria prac
      -- regulamin świetlicy
      -- Mali miłośnicy książki
 

  - biblioteka i czytelnia
  - drużyna harcerska
- szkolna izba regionalna
- stowarzyszenie KINGA
  - kronika wydarzeń
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010