SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

kronika wydarzeń- rok szkolny 2018/2019

 
 10 | POZNAJEMY MAGIĘ KSIĄŻEK...

W czwartkowe popołudnie 22  listopada uczniowie z klas 2 wraz z panią Justyną Lisek  udali się na spotkanie z książką, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Sanoku.

W czasie naszego pobytu dzieci wysłuchały ciekawych informacji o tym jak powstają książki, miały także okazję do wędrówki po bibliotece i obejrzenia najcenniejszych książek jakie posiada sanocka Filia.

Jednak najwięcej emocji wywołało wzięcie udziału w niesamowitej grze Milionerzy. W trakcie gry dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu powstawania książek, pisma a także znajomości bajek i baśni. Na zakończenie zajęć uczniowie wzięli udział w zabawie, która pobudziła ich zmysły – ich zadaniem było  rozpoznawanie z zawiązanymi oczami różnych przedmiotów ukrytych w pudełku.

 Poniedziałek 31.12.2018 r.   ||    Relacja: Justyna
 
 09 | KOLOROWY ŚWIAT KSIĄŻEK...

Dnia 21.11.2018r.grupa dzieci z kl.4 a i b odwiedziła księgarnię „Autorska” w Galerii sanockiej. Celem pobytu w księgarni było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, omówienie etapów powstawania książki oraz zapoznanie z zawodem księgarza. Zapoznaliśmy się też z „niusami” na rynku – wśród nich znalazła się książka „Magiczne drzewo- Czas robotów” A. Maleszki. Dzieci były zainteresowane i powstawaniem książki, i pracą w tym zawodzie, niektórzy nawet chcieliby pracować w księgarni. Na pamiątkę wszyscy otrzymali gadżety – zakładkę i broszkę.

 Wtorek 05.12.2018 r.   ||    Relacja: Beata
 
 08 | TWORZYMY DLA NIEPODLEGŁEJ...

7 listopada 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie tradycyjnego już konkursu patriotycznego ,,Kto ty jesteś?” we wszystkich grupach wiekowych.

W tym wyjątkowym, bo odbywającym się w 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę  Niepodległości laureatami konkursu zostali:

Bianka Bluj

Iga Biłas

Róża Kasprzak

Maria Głuszkiewicz

Karolina Mołczan

Mateusz Gagatko

Jakub Krzyżanowski

Bartłomiej Lewko

Łukasz Burczyk

Elilia Rzemińska

Lena Gurgul

Maja Łakus

Amelia  Dyl

Lidia Stafiej

Serdecznie gratulujemy !!!

 Niedziela 18.11.2018 r.   ||    Relacja: Magdalena i Justyna
 
 07 | IDĘ W GÓRY CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM...

  17 października 2018 roku w świetlicy szkolnej SP nr 2 im.  św. Kingi odbył się Integracyjny Festiwal Piosenki wakacyjno – turystycznej dedykowany pamięci Aleksandra Wileczka.

   Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sanoku oraz dzieci ze świetlicy szkolnej z klas 1-3 prezentowały wzruszające i pełne ciepła oraz dziecięcej radości utwory, które były oceniane przez Jury Festiwalu, którego przewodniczącym był p. dyrektor szkoły – Bartłomiej Mandzelowski, p. Mariola Dziedzicka (Przedszkole nr 1) oraz p. Beata Fejdasz (świetlica SP 2).

    W wyniku zmagań na piękne głosy, interpretację i osobowość sceniczną laureatami zostali:

GRAND PRIX FESTIWALU – Samorządowe Przedszkole nr 1

1 miejsce – Marika Pelczarska

2 miejsce – Karolina Mołczan

3 miejsce – Wiktor Izdebski

Wyróżnienia otrzymali: Maja Czopor i Maciej Gliściak. Organizatorami Festiwalu byli: p. Magdalena Bodziak, p. Justyna Lisek, p. Andrzej Śliwka (akompaniament na gitarze).  W promieniach słońca, ciekawej dekoracji i przyjemnej dekoracji udało się ,, na chwilę zatrzymać lato i urok górskich wypraw”. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Do usłyszenia za rok!!!

 Wtorek 30.10.2018 r.   ||    Relacja: Magdalena i Justyna
 
 06 | OLIMIADA, OLIMIADA

  To już kolejna Jesienna Olimpiada Sportowa zorganizowana w naszej świetlicy, na którą zaplanowano szereg zabawnych konkurencji inspirowanych porą roku.  Tym razem sportowe zmagania poprowadził pan Andrzej  Śliwka. Trzy drużyny walczyły dzielnie o zwycięstwo. Nagrodą dla wszystkich uczestników była dobra zabawa i wielka porcja ruchu oraz medale i smaczne małe co nieco.

 Wtorek 30.10.2018 r.   ||    Relacja: Bernadetta
 
 05 | JESIENNA WYPRAWA DO ZAGÓRZA

   W dniu 18. 10. 2018 grupa trzecioklasistów wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Zagórza. Głównym celem tej wyprawy była wizyta u rzeźbiarza-  pana Jana Mogilanego. Gospodarz powitał nas w swojej pracowni pachnącej drewnem, na początku obejrzeliśmy zgromadzone tam prace, następnie dowiedzieliśmy się, jak  artysta tworzy rzeźby oraz jakich narzędzi używają zazwyczaj  rzeźbiarze. Z  prawdziwym zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak wygląda proces  zdobienia  rzeźb płatkami prawdziwego złota. W dalszym ciągu spotkania mogliśmy obejrzeć albumy pełne fotografii przedstawiających bogaty dorobek tego twórcy, chętnie wysłuchaliśmy też opowieści o jego pracy w Ekwadorze.

   Przy okazji wizyty w Zagórzu odwiedziliśmy także ruiny klasztory o. Karmelitów Bosych, poznaliśmy trochę historii, ciekawostek i legend związanych z tym miejscem, z zapałem wdrapaliśmy się na szczyt wieży widokowej , by podziwiać piękne, jesienne krajobrazy, a na koniec wypoczywaliśmy w klasztornym ogrodzie. Chętnie spędzilibyśmy tu więcej czasu, urzekła nas atmosfera ciszy i spokoju w  otoczeniu pięknej przyrody, ale każda wycieczka kiedyś się kończy, zmęczeni i głodni wróciliśmy do Sanoka, gdzie czekali nasi kochani Rodzice. 

 Niedziela 28.10.2018 r.   ||    Relacja: Bernadetta
 
 04 | INAUGURACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO "BEZPIECZNY ŚWIETLICZAK"

   08.10 odbyła się inauguracja programu edukacyjnego “Bezpieczny świetliczak”, którym objęte zostały świetliczaki z kl. I. Realizacji programu towarzyszyć będzie piosenka przewodnia “Bezpieczne dziecko” oraz filmy edukacyjne traktujące o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach życia codziennego: w domu, szkole, na placu zabaw itp. 

    Gościem specjalnym w tym dniu był pedagog szkolny p. Stanisław Sośnicki, który udzielił świetliczakom wielu cennych rad i wskazówek, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do i w szkole. Dziękujemy!

 Niedziela 28.10.2018 r.   ||    Relacja: Justyna
 
 03 | WIELKA KŁÓTNIA W KUCHNI, CZYLI CO JEŚĆ WYPADA

   Ta tematyka tygodnia była dla klas I wyjątkowo “smaczna” i edukacyjna.

    A to za sprawą zajęć kulinarnych, podczas których przyrządziliśmy "bombę witaminową” w postaci owocowych szaszłyków. Były bardzo kolorowe i pyszne, a co najważniejsze zdrowe.

    Ponadto gościliśmy panią dietetyk Natalię Szczepan. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Poznaliśmy “piramidę żywieniową” oraz jaki wpływ na nasze zdrowie i prawidłowy rozwój ma spożywanie owoców i warzyw. Dziękujemy!

 Niedziela 28.10.2018 r.   ||    Relacja: Urszula
 
 02 | ŻEGNAJ LATO NA ROK!

   19 września 2018 roku grupa klas drugich wraz z paniami Justyną i Magdaleną wyruszyła do parku miejskiego im. Adama Mickiewicza w Sanoku.

      Piękna, słoneczna, jesienna pogoda, zmieniające się kolory liści i kasztanowo – żołędziowe skarby sprawiły dzieciom wiele radości.

       Piesza wyprawa na kopiec i taras widokowy oraz gry zespołowe na powietrzu umiliły wycieczkę wyjątkowo atrakcyjnie.

 Niedziela 14.10.2018   ||    Relacja: Justyna
 
 01 | UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

      27.IX w świetlicy szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Świetliczaka uczniów klas I. Aktu ślubowania dokonał dyrektor szkoły p. Bartłomiej Mandzelowski.

        Ale zanim to nastąpiło kandydaci na ,,świetliczaka” odbyli podróż przez cztery krainy, a każda z nich kryła w sobie zadanie do wykonania – matematyczne, muzyczne, umysłowe i sprawnościowe. Odczytany został także tekst ślubowania, pod którym złożyli podpisy wszyscy uczniowie, zobowiązując się jednocześnie do przestrzegania zasad współpracy w gromadzie świetlicowej.

 Niedziela 14.10.2018   ||   
 

zobacz również:

| 40 - 31 | 30 - 21 | 20 - 11 | 10 - 01 |

 
 
 
 
  - aktualności
  - nasza patronka
  - historia szkoły
  - nasze sukcesy
  - uczniowie
  - księga Super Uczniów
  - nauczyciele
  - nasi przyjaciele
  - rodzice
  - rada SU
  - wycieczki
  - ciekawe zajęcia
  - konkursy
  - koła zainteresowań
                dla klas I - III
  - koła zainteresowań
              dla klas IV - VIII
  - sport w szkole
  - świetlica szkolna

    -- nasza kronika

        --- r. sz. 2017/2018         

        --- r. sz. 2016/2017

        --- r. sz. 2015/2016

        --- r. sz. 2014/2015

        --- r. sz. 2012/2013

        --- r. sz. 2011/2012

        --- r. sz. 2010/2011
        --- r. sz. 2009/2010
    -- galeria prac
    -- świetlicowa gromada
    -- regulamin świetlicy
    -- Mali miłośnicy książki
 

  - jadłospis
  - biblioteka i czytelnia
  - drużyna harcerska
- szkolna izba regionalna
- stowarzyszenie KINGA
  - kronika wydarzeń
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010