SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

kronika wydarzeń- rok szkolny 2018/2019

 
 30 | SAMORZĄDNOŚĆ - TO JEST TO...

19 marca w świetlicy szkolnej odbył się integracyjny Dzień Samorządności. Przy wspólnie śpiewanych piosenkach dzieci podziwiały artystyczne występy i nowatorskie pomysły kolegów. Program rozpoczęła świetlicowa „Familiada”, gdzie nie brakło emocji a zwycięzcy otrzymali czek na dodatkowy deser w szkolnej stołówce. Następnie wdzięczne pierwszaki zaprezentowały „Belgijkę”, Mateusz Gagatko zagrał na akordeonie, Wiktor Rycyk na gitarze, wysłuchaliśmy też zwiastujących wiosnę wierszy.

Ciekawym pomysłem wykazał się Aleksander Libront z kl. III, który wymyślił konkurs plastyczny pod hasłem „Eko-rzeczy” . Podczas Dnia Samorządności wręczył uczestnikom konkursu dyplomy oraz upominki. Występ  trzecioklasistów uświetniła Karolina Mołczan magiczną grą na flecie poprzecznym.

Natomiast „drugaki” popisały się sportowymi „rekordami”, w robieniu „brzuszków” królował Patryk Janowski a cuda  w operowaniu piłką pokazał Jakub Szczurzydło. Na koniec zachwycił występ p.  kierowniczki, która w przebraniu babci czarowała dzieci i rozdawała słodkie upominki. Spotkanie zakończyło wspólne zaśpiewanie „Stokrotki”- wszak wiosna tuż, tuż…

 Sobota 30.03.2019 r.    ||     Relacja: Magdalena
 
 29 | TO BYŁ BAL, NA STO PAR...

Koniec stycznia był okresem karnawałowego balowania. W klasach pierwszych dzieci w barwnych i oryginalnych strojach, przy dźwiękach najnowszych przebojów, świetnie się bawiły. Ciekawostką były tańce grupowe- „Belgijka”, „Makarena”. Do tego uroczysta dekoracja i małe „co nieco”.

W klasach drugich królowały konkursy tańca i karaoke. Natomiast w grupie klas 4-tych- wybrane przeboje, słodkie niespodzianki, tańce w parach i grupach.

 Niedziela 10.03.2019 r.    ||     Relacja: Magdalena
 
 28 | COŚ DLA CIAŁA I DLA DUSZY...

Chcąc pokazać dzieciom, jak można nie nudzić się i zdrowo spędzać  wolne chwile dnia 4.02.2019 roku uczniowie klas drugich wraz z opiekunami: p. J. Lisek i p. M. Bodziak  wzięli udział w niezwykłym seansie, który odbył się w Grocie Solnej w Sanvicie. Kojąca muzyka, świergot ptaków, szum wody spływającej po kamieniach, baśniowy wystrój – sprawił, że dzieci poczuły rozkosz dla umysłu. Komfort zapewniły również wygodne fotele i łagodne oświetlenie. Podłoga pokryta ogromną ilością kryształków soli sprawiła dzieciom niesamowitą frajdę, czuli się jak na plaży budując zamki z soli. 45 min. Seans, podczas którego dzieci bawiąc się zażywały jodowej inhalacji  miał zbawienny wpływ na ich organizm- ciało odprężyło się a umysł wyciszył.

 Niedziela 03.01.2019 r.    ||     Relacja: Justyna
 
 27 | ŚWIETLICOWE REKORDY SPORTOWE...

 W październiku 2018r. rozpoczęliśmy cykliczne cotygodniowe zmagania sportowe w bardzo różnych i nietypowych konkurencjach. Dzieci chętnie biorą w nich udział, niektórzy nawet kilkakrotnie próbują poprawiać własne rekordy życiowe. Nazwiska rekordzistów co chwila ulegają zmianie, co świadczy o  dużym zainteresowaniu oraz tym, że taka forma rywalizacji bardzo dzieciom odpowiada. Poniżej prezentujemy konkurencje, nazwiska rekordzistów oraz wyniki(rekordy) danych konkurencji.

 

1.KRZESEŁKO –Jagoda Fal 3A (5,08min), Olivier Ziarko 3B (6,26min.)

2.UKŁADANIE KRZESEŁEK –A.Libront3B (20szt), Ksawery JARACZ 2c  (26 szt.)

3.KRZYŻAK – Aleksander Libront 3B (24 min.) , Olivier Ziarko3B(30min.),O.Ziarko (60min.)

4.POMPKI- A.Libront 3B (18x), Dawid Daszke4B (20x, Mateusz Wal 2C (22x), A.Libront 3B (30x)

5.DESKA- Kornel Kaszubowicz 2B (3,05min.), O.Ziarko 3B(4min.), M.Wal 2C(5,06min.) 

6.STANIE NA JEDNEJ NODZE- Emil Sarama2B i Zuzanna Łuczka4D (20 min.)

7.PODBIJANIE PIŁECZKI PING-PONGOWEJ- Piotr Wójcik2B (100x), P.Wójcik2B (300x), Wojciech Przepióra 4B (500x)

8.PRZYSIADY- Kornel Kaszubowicz 2B (220x)

9.BRZUSZKI- Jakub Szczurzydło 2C (100x), (150x), (250x)

10.KRÓL CISZY- Natalia Kruczyńska 2C, Dawid Mazgaj 2A (72 min.)

11.BACZNOŚĆ – Natalia Kruczyńska 2C (66min.)

12.SIAD SKRZYŻNY – Gabriel Malik 3B (64 min.)

13.PRZESKOKI PRZEZ SKAKANKĘ – Piotr Wójcik 2B (100x)

14.WEJŚCIE  NA KRZESEŁKO I ZEJŚCIE – Natalia Kruczyńska 2C,Oliwer Rygiel 2C, Jakub Szczurzydło 2C (60min.) 

 

Jeśli się wam wydaje , że to takie proste zachęcamy do spróbowania.

Wyniki niektórych konkurencji są tak „wyśrubowane”, że będzie bardzo trudno je poprawić. Zachęcamy do wspólnej zabawy, może uda się namówić do niej rodzeństwo lub rodziców.

 Niedziela 10.03.2019 r.    ||     Relacja: Andrzej
 
 26 | KARNAWAŁ, KARNAWAŁ...
Co warto robić w karnawale? Wiadomo-  warto się bawić! Dlatego dzieci z kl. III chętnie przyłączyły się do przygotowania Karnawałowej Prywatki. Gracjan i Dobrawa zatroszczyli się o oprawę muzyczną, Lena i Mateusz przygotowali okolicznościowy napis, zaś wszystkie pozostałe dzieci przyłączyły się do wykonania elementów  dekoracji. Nasza zabawa odbyła się 5. 02. 2019r., i jak to na prywatce bywa,  tańczyliśmy, opowiadaliśmy anegdoty i dowcipy, a także wzięliśmy udział w  karnawałowych konkursach tj.: tradycyjny taniec na gazetach, łap balon, mini konkurs tańca.

 Niedziela 10.03.2019 r.    ||     Relacja: Bernadetta
 
 25 | ZIMA ŚWIĘCĄ MALOWANA...

22.01.2019r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, w którym udział wzięły „Świetliczaki” z kl. III- V. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy  techniką batiku świecowego. Dzieci twórczo wykorzystały tę poznaną podczas zajęć plastycznych technikę, a nawet wzbogaciły ją o własne pomysły, dzięki czemu powstało wiele ciekawych i różnorodnych prac.

Laureatami  konkursu zostali: Zuzanna Fal, Aleksander Libront, Oliwier Latusek, Szymon Bąk, Jadwiga Kyrcz, Martyna Gibała, Paulina Pełech. Gratulujemy!

 Niedziela 03.01.2019 r.    ||     Relacja: Bernadetta
 
 24 | JA POLSKI GÓRNIK...

21 stycznia 2019 uczniowie klas drugich mieli zaszczyt gościć w świetlicowych progach górników z  PGNiG w Sanoku. Dostojni goście, w galowych mundurach pokazywali dzieciom wiele ciekawostek. Zaprezentowali górnicze czapki z ,, kogucimi” piórami, przedstawili symbole i opowiadali o  górniczej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć multimedialną prezentację „Skarby ziemi” i posiedzieć przy naftowej lampie. Wizyta była wyjątkowa i interesująca. Na koniec dzieci otrzymały słodki upominek. Dziękujemy.

 Niedziela 03.01.2019 r.    ||    Relacja: Justyna
 
 23 | KAŻDY LUBI ZIMĘ...

W dniu 30 stycznia 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyła się Olimpiada sportowa. Dzieci wzięły udział w następujących kategoriach:

-       biathlon

-       rzuty do celu

-       jazda na sankach

-       strzały do bramki

-       hokej

-       sanki na deskorolce

-       biegi w płetwach

-       strzały do bramki

-       bieg slalomem

-       wyścigi rzędów

Zwycięscy otrzymali medale i nagrody. Atmosfera mimo zimowej aury była wyjątkowo gorąca i pełna sportowych emocji. Olimpiadę przygotowali wychowawcy grup na czele z p. A. Śliwką.

 Niedziela 03.01.2019 r.    ||    Relacja: Andrzej
 
 22 | DOBRA PAMIĘĆ - TO JEST TO!...

15 stycznia w grupie trzecioklasistów odbyło się spotkanie zainspirowane tematyką tygodnia „Ćwiczenia z myślenia”.  W tym dniu odwiedziła nas pani Iwona Łukaszyk, która  przeprowadziła zajęcia pod hasłem:  „Jak ćwiczyć pamięć poprzez mnemotechniki”, ich głównym celem  było poznanie prostych technik  , które pomagają w rozwijaniu  naszej pamięci i koncentracji.  Dzieci dowiedziały się co oznacza trudny termin „mnemotechnika” oraz dlaczego rozwijanie pamięci i koncentracji jest tak potrzebne każdemu uczniowi. Po krótkim wprowadzeniu w teorię nadszedł czas na praktykę- pani Iwona  zaproponowała kilka ćwiczeń, dzięki którym przekonaliśmy się, że „gimnastyka mózgu” może być  pożyteczną i ciekawą  zabawą.

 Niedziela 27.01.2019 r.    ||    Relacja: Justyna
 
 21 | ZESPÓŁ "LISZNIANIE" W ŚWIETLICY...
Dnia 16.01.2019r. w świetlicy gościliśmy Zespół Ludowy ,,Lisznianie" . Zespół zaprezentował kolędy i piosenki o tematyce ludowej, utwory instrumentalne, regionalne stroje doliniańskie oraz instrumenty muzyczne. Największym zainteresowaniem cieszył się kontrabas. Chętni wychowankowie zaakcentowali  swój udział w spotkaniu z kapelą dodatkami o motywie ludowym: chustami, koralami, kapelusikam. Dzieci ochoczo śpiewały kolędy i z prawdziwym entuzjazmem uczestniczyły w tym niecodziennym  spotkaniu, to cieszy, bowiem kultywowanie tradycji ludowych wśród dzieci i młodzieży to bardzo ważna część wychowania młodego pokolenia.

 Niedziela 27.01.2019 r.   ||    Relacja: Beata
 

zobacz również:

| 40 - 31 | 30 - 21 | 20 - 11 | 10 - 01 |

 
 
 
 
  - aktualności
  - nasza patronka
  - historia szkoły
  - nasze sukcesy
  - uczniowie
  - księga Super Uczniów
  - nauczyciele
  - nasi przyjaciele
  - rodzice
  - rada SU
  - wycieczki
  - ciekawe zajęcia
  - konkursy
  - koła zainteresowań
                dla klas I - III
  - koła zainteresowań
              dla klas IV - VIII
  - sport w szkole
  - świetlica szkolna

    -- nasza kronika

        --- r. sz. 2017/2018         

        --- r. sz. 2016/2017

        --- r. sz. 2015/2016

        --- r. sz. 2014/2015

        --- r. sz. 2012/2013

        --- r. sz. 2011/2012

        --- r. sz. 2010/2011
        --- r. sz. 2009/2010
    -- galeria prac
    -- świetlicowa gromada
    -- regulamin świetlicy
    -- Mali miłośnicy książki
 

  - jadłospis
  - biblioteka i czytelnia
  - drużyna harcerska
- szkolna izba regionalna
- stowarzyszenie KINGA
  - kronika wydarzeń
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010