mistrzostwa Sanoka w tabliczce mnożenia

Dnia 2 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbyły się XII Mistrzostwa Sanoka w Tabliczce Mnożenia. Celem zawodów jest popularyzowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych „Tabliczka Mnożenia”, oraz wyłonienie najlepszych uczniów w tabliczce mnożenia.

W zawodach uczestniczyło 32 uczniów klas III i IV z 5 szkół.

W trakcie zawodów „Tabliczkowcy” już tradycyjnie zmierzyli się w konkurencjach, „Prymus”, „Szeryf”, „Krzyżak”, „Olimpijczycy”, „Super Prymus” oraz w grze zespołowej  „Ekspres”.

Wszystkie gry wymagają od zawodników dużej sprawności wykonywania działań w pamięci ze szczególnym uwzględnieniem tabliczki mnożenia.

W dzisiejszych czasach zasługuje to na szczególne uznanie, bowiem zdecydowana większość uczniów posługuje się bardzo często kalkulatorami, zatem należy podziwiać wszystkich tych, którzy wstawili się na mistrzostwach i zaprezentować swoje możliwości w rachunku pamięciowym.

W zawodach prowadzone są dwie klasyfikacje: indywidualna i zespołowa, każda z nich z podziałem na kategorie: D-III, C-III, D-IV i C-IV.

W kategorii D-III (dziewczynki klasa IV) zwyciężyła Zuzanna Daszyk (SP1 Sanok), II miejsce zajęła Izabela Brejta (SP2 Sanok), a III – Barbara Sieniawska (SP1 Sanok). Wśród chłopców klas III pierwszy był Jakub Dmitrzak  (SP7 Sanok), drugie miejsce zajął Jakub Mandzelowski (SP1 Sanok), a III – Sebastian Gyurko (SP2 Sanok). Warto dodać , że cała trójka zdobyła tę samą ilość punktów, a o miejscach zadecydował czas w grze „Olimpijczycy”.

W kategorii D-IV (dziewczynki klasa III) zwyciężyła Wiktoria Sałaciak (SP1 Sanok), II miejsce zajęła Małgorzata Wosik (SP2 Sanok), a III – Katarzyna Sworst (SP2 Sanok). Wśród chłopców klas IV pierwszy był Wojciech Grządziel (SP2 Sanok), drugie miejsce zajął Adam Wrona (SP1 Sanok), a III – Michał Chmura (SP1 Sanok)

Wyniki klasyfikacji zespołowej

Ï   kategoria D-III

I miejsce – SP1 Sanok, II-miejsce SP2 Sanok, a III – SP Jaćmierz,

Ï   kategoria C-III

I miejsce – SP1 Sanok, II miejsce – SP7 Sanok,  III SP2  Sanok,

Ï   kategoria D-IV

I miejsce – SP1 Sanok, , II miejsce – SP2 Sanok, III – SP Jaćmierz

Ï   kategoria C-IV

I miejsce – SP1 Sanok, , II miejsce – SP2 Sanok, III – SP3 Sanok

Ï   Klasyfikacja generalna:

I miejsce – SP1 Sanok, , II miejsce – SP2 Sanok, III – SP7 Sanok.

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Rozegrano dwie gry poza konkursem: „Królowa Skakanki” i „Piłkarz Matematyk”. Dziewczynki ubiegały się o tytuł „Królowej i tabliczki” – została nią Wiktoria Sałaciak (SP1 Sanok), a chłopcy o tytuł „Króla futbolu i tabliczki” otrzymał go Szymon Pankiewicz (SP1 Sanok).

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt turystyczno–sportowy), wszyscy uczestnicy – dyplomy i drobne upominki. Zwycięskie szkoły –puchary, „słodkie pucharki” i dyplomy.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez nauczycieli matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej SP2 w Sanoku (Alicja Satruchowicz-Pastuszczak, Joanna Giermańska, Halina Pecka, Marzena Śliwińska, Anna Żółkiewicz, Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban).

W zawodach podczas sędziowania pomagali uczniowie –Dominka Załączkowska, Jędrzej Gaweł, Paulina Guła, Dawid Gęsicki, Aleksandra, Tomasz i Jakub Korneccy, Jan Bindas, Ireneusz Worek, Damian Dadaś, Łukasz Tomczewski i tegoroczne maturzystki Zuzanna Pastuszczak i Karolina Leśniak.

Rolę opiekunek młodszych kolegów przyjęły na siebie: Klaudia Jagielska, Gabriela Zając, Andżelika Wojtuń i Aleksandra Prodziewicz. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc, która zapewniła sprawny przebieg zawodów.

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gorąco gratulujemy!

XII MISTRZOSTWA SANOKA W TABLICZCE MNOŻENIA

OLIMPIJCZYCY

PRYMUS

SUPER PRYMUS

SZERYF

EXPRES

PIŁKARZ MATEMATYK

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

PREZENTACJA DRUŻYN

XI MISTRZOSTWA SANOKA W TABLICZCE MNOŻENIA - maj 2011 r.

X MISTRZOSTWA SANOKA W TABLICZCE MNOŻENIA - kwiecień 2010 r.

IX MISTRZOSTWA SANOKA W TABLICZCE MNOŻENIA - kwiecień 2009 r.

KOMUNIKAT KOŃCOWY V MISTRZOSTW SANOKA W TABLICZCE MNOŻENIA -
kwiecień 2005 r.