WYCIECZKA 1C DO UHERZEC MINERALNYCH

11 czerwca klasa 1c wzięła udział w wycieczce do  Uherzec  Mineralnych. Celem wycieczki były warsztaty  w trakcie, których uczniowie mogli samodzielnie wykonać gliniane garnki, upiec proziaki. Mogli również zobaczyć jak dawniej wyglądała szkoła oraz pisać piórem. Po mile spędzonych chwilach w dawnej szkole klasa udała się do wesołej budowli, która również jest w Uhercach Chatki  Wariatki. Na koniec wycieczki  dzieci zjadły obiad podziwiając piękne widoki z lotniska w Bezmiechowej. W ciągu tego dnia uczniowie poznali  historię, tradycje oraz piękno przyrody okolic regionu w którym mieszkają.

Wiesława Królicka