WYCIECZKA KLASY 4C DO ŁAŃCUTA I RZESZOWA

W dniu 12 czerwca klasa 4c była na wycieczce, której pierwszą atrakcją było zwiedzanie zamku w Łańcucie. Uczniowie mogli podziwiać jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącą ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Odbyli spacer przez malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze.

Kolejnym etapem był przyjazd do Rzeszowa i spacer w stronę Rynku, w czasie, którego wszyscy delektowali się wyśmienitymi lodami.

Następną atrakcją było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej "Rzeszowskie piwnice", (o długości 396 metrów), czyli podziemi rzeszowskiej Starówki, powstałej z połączenia okołorynkowych piwnic i wyrobisk pod Rynkiem. Przechodząc przez trzykondygnacyjną trasę na głębokości 0,5 – 10 m, liczącą 25 piwnic i 15 korytarzy, można było podziwiać fragment starej kamienicy z XVI wieku, z której pozostało wejście i okno z piaskowca, a także obejrzeć kopie rycerskich zbroi, wystrój dawnego sklepu, gabloty z eksponatami, znalezionymi przy odkopywaniu podziemi (butelki, stare gwoździe czy kołatkę do drzwi).

Po krótkiej przerwie na posiłek dotarliśmy pieszo na największy w Rzeszowie halowy tor kartingowy – Reskart Racing. Przejażdżki gokartami dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń. Możliwość wyścigów i osiągane czasy przejazdu wywoływały ogromny entuzjazm. Podekscytowani zwycięzcy z dumą wchodzili na podium. W czasie oczekiwania na przejazd można było skorzystać z innych atrakcji np. z piłkarzyków czy darta oraz wejść na salę widokową.

Po dwóch godzinach fantastycznej i emocjonującej zabawy udaliśmy się do pizzerii Maris Pizza w Rzeszowie  (Zwięczycy), rodzinnej pizzerii, charakteryzującej się pyszna pizzą docenianą przez wielu smakoszy. Największym powodzeniem w klasie cieszyła się Margherita oraz Salami, a hitem napojów był granit. Po smakowitym wspólnym posiłku wyruszyliśmy do Sanoka.

Wycieczka okazała się interesującą, pełną wrażeń przygodą. Aktywnie spędzony dzień oraz atrakcje sprawiły, że wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci, bogatsi w wiedzę i wspomnienia.

Tekst: MŚ