SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

WYCIECZKA KLAS 4 DO STRAŻY GRANICZNEJ

  Jak niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca funkcjonariuszy Straży Granicznej mogli się przekonać uczniowie klas czwartych 04 czerwca.

W sali dydaktycznej obejrzeli film, który przybliżył im charakter pracy funkcjonariuszy SG. Poznali wybrane metody pracy Pograniczników. Z zaangażowaniem pobierali odbitki własnych  linii papilarnych i ujawniali ukryte na kartkach ślady daktyloskopijne. Następnie funkcjonariusze oprowadzili wszystkich po budynku i pokazali pomieszczenia, z których korzystają, na co dzień. Najwięcej emocji wzbudziły cele, w których przetrzymywane są osoby nielegalnie przekraczające granicę naszego kraju.

Na pobliskim parkingu pogranicznicy pokazali umundurowanie i wyposażenie strażników podczas pracy w terenie. Obejrzeli także sprzęt, który jest potrzebny w codziennej pracy Straży Granicznej. Wszyscy skorzystali z możliwości posiedzenia w pojazdach, jakimi strażnicy patrolują granice naszego państwa. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja broni  i środki przymusu bezpośredniego. Wszyscy chętni przymierzali hełmy ikamizelki kuloodporne zapewniające bezpieczeństwo podczas akcji w terenie.

Były to bardzo ciekawe zajęcia. Kto wie, może za kilka lat nasi uczniowie wybiorą pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej…

 

           

Tekst: Joanna Ziarko               

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010