WYCIECZKA DO BÓBRKI

Klasa 1a udała się na wycieczkę autokarową do Bóbrki. Gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym „ Bazyl ”. Po przybyciu na miejsce odbyła się krótka pogadanka na temat prac w gospodarstwie i pasji gospodarzy. Następnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę  przez okoliczne lasy  i łąki  do owczej zagrody na Bazylach. Gospodarz opowiadał o hodowli owiec i  pokazał jak strzyże się owce. Dużą atrakcją była  przejażdżka samochodem  terenowym. Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich. Każdy miał okazję wykonać swoją miseczkę na kole garncarskim i ulepić anioła z gliny według własnego pomysłu. Jak na każdej wycieczce i na naszej nie zabrakło ogniska z kiełbaskami  i zapiekanką. Pogoda i  humory dopisały, wszyscy świetnie się bawili. Niektórzy już nie mogą się doczekać następnej, równie udanej wycieczki  z całą klasą.

Tekst:  Beata Kolanowska