SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

Pędzi, pędzi kulig, niczym błyskawica …

15 lutego uczniowie z klasy 3 „a”  uczestniczyli w kuligu, zorganizowanym przez mamę Madzi – Panią Beatę Sokulską, która razem z Panią Dorotą Wolanin sprawowała opiekę tego dnia nad uczniami. Oczywiście z inicjatywą jego organizacji wyszli uczniowie, którzy już w ubiegłym roku uczestniczyli w kuligu i ten sposób aktywnego spędzenia czasu zimą na świeżym powietrzu bardzo im się spodobał.

Na „zimowe szaleństwo” uczniowie wyruszyli autobusem MKS, a później spory kawałek przeszli piechotą. Gdy doszli na miejsce zaprzęgi konne już oczekiwały na głośnych, roześmianych gości. Tym razem zaprzęgi konne przygotował Pan Józef Mos, który ma na Dąbrówce stadninę koni. Dzieci rozdzieliły się na trzy grupy i bardzo szybko zasiadły do sań. Podróż po polach, w „bajkowym” krajobrazie trwała około 50 minut. Były piski, śmiechy, a w środkowych saniach dziewczęcy chórek wyśpiewał cały repertuar znanych piosenek i przebojów.

Po powrocie do stadniny dzieci piekły kiełbaski na ognisku, bawiły się śniegiem w kilku grupkach. Rozegrała się też bitwa na śnieżki. Czas bardzo szybko minął. Dzieci niechętnie żegnały się z gospodarzami.

To był wspaniały kulig! Takie wspólne spędzanie czasu na długo zostanie dzieciom w pamięci. Dziękujemy!

tekst: Anna Żółkiewicz

 

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010