WYCIECZKA DO TVP W RZESZOWIE

Uczniowie z klas od IV-V byli uczestnikami niecodziennej wycieczki do TVP w Rzeszowie, która odbyła się 12 kwietnia 2018r. pod opieką organizatora Piotra Gorczyńskiego oraz Bartłomieja Żyłki.

Pierwszym jej etapem było zwiedzanie Telewizji Polskiej, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się w reżyserce z etapami montowania programu i jego produkcją, możliwościami technicznymi i profesjonalnym sprzętem, który temu służy. Następnie uczniowie pobawili się w spikerki i ,,pogodynki” i na mapie pogody przedstawili jej prognozę a pozostali uczniowie zapoznali się z kamerą, prompterem (tzw. podpowiadacz) oraz innymi elementami studia telewizyjnego.

Archi wum filmowe dostarczyło wielu przydatnych wiadomości o katalogowaniu taśm oraz o kolejnych etapach i zmianach w dyskach, na których są nagrywane programy (od taśmy szpulowej poprzez dwudziestoletnią już kasetę Beta, aż po maleńki dysk z tysiąckrotną możliwością nagrywania). Na zakończenie pobytu w ośrodku, uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię powstania TVP Rzeszów.

Ostatni etap to zwiedzanie rzeszowskiego rynku wraz z zabytkowymi kamienicami, studnią oraz jego historią. Atrakcji i emocji nie zabrakło podczas całej naszej wyprawy. Serdecznie zapraszamy do wycieczki do TVP Rzeszów w następnym roku szkolnym.