OPOWIEŚĆ WIGILIJNA W RZESZOWSKIEJ "MASCE"

W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyła się wycieczka do teatru „Maska” w Rzeszowie. Wzięło w niej udział około 50 uczniów z klas szóstych.

W drogę ruszyliśmy bardzo wcześnie, bo już o 6:15 mieliśmy stawić się na boisku szkolnym. Przejazd odbył się bez większych komplikacji. Na miejscu zjawiliśmy się nieco szybciej, niż było to planowane. Celem naszej wycieczki było obejrzenie spektaklu „Opowieść Wigilijna” w reżyserii Czesława Sieńko. Trwający około 70 minut spektakl bardzo nam się spodobał.  Świetnie przygotowane kostiumy oraz scenografia nadały widowisku niesamowitego klimatu. Po zakończeniu przedstawienia zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i udaliśmy się na zajęcia teatralne. Pierwsza z grup zgłębiała tajniki pantomimy, a my dokładniej poznawaliśmy funkcje i zajęcia ludzi, dzięki którym powstaje przedstawienie teatralne. Podziwialiśmy też pokaźną kolekcję lalek stworzonych przez pracujących tam plastyków i lalkarzy, do których zalicza się również pan prowadzący nasze zajęcia. Po zakończeniu warsztatów ruszyliśmy w drogę powrotną do Sanoka.

W powszechnej opinii uczestników, wycieczka była bardzo udana i chcielibyśmy brać częściej udział w takich wydarzeniach.

tekst: Kacper Zuba, kl. 6b