WYCIECZKA 5E DO HUTY SZKŁA W KROŚNIE

Uczniowie kl. 5E dnia 27 września 2018 odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Pan przewodnik  ciekawie opowiadał o produkcji szkła. Dzieci uczestniczyły  w warsztatach plastycznych "Malowanie na szkle". Następnie każdy mógł samodzielne wybić medal ze szklanej surówki. Uczniowie odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła, zobaczyli film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy, zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku. Dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywne sale, poznać różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyć w eksperymentach i zabawach m.in. „zobaczyć rozgwieżdżone niebo” przez szkło powiększające i okulary 3D, poznać zasadę działania światłowodów czy kalejdoskopów. Każdy z uczestników wycieczki mógł dokonać zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wycieczka z pewnością wszystkim się podobała.