ALE SANNA!

Uczniowie klasy 6a w dniu 14.01 wybrali się wraz ze swoją wychowawczynią, panią Joanną Twardak oraz paniami wspomagającymi, na kulig do skansenu. Śnieżna pogoda dopisała.

Zbiórka rozpoczęła się o godz.8.30. Wraz z nauczycielami spacerem doszliśmy do Miasteczka Galicyjskiego. Droga szybko minęła w dobrej atmosferze. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitała nas miła obsługa. Klasa ustawiła się w pary, a następnie dobraliśmy się w  siedmioosobowe grupy i wsiedliśmy do sań. Woźnica robił rundki pomiędzy zabudowaniami muzeum, a my po drodze śpiewaliśmy piosenki oraz podziwialiśmy krajobraz skansenu w zimowej szacie. Po przejażdżce zagraliśmy w drewniane kręgle, które znajdują się przy jednym z galicyjskich budynków. Miło spędziliśmy czas. Po dobrej zabawie udaliśmy się do ogniska, które już na nas czekało. Mogliśmy usmażyć tam pyszne kiełbaski oraz napić się ciepłej herbaty.

Po posiłku musieliśmy wracać. Drogę powrotną również pokonaliśmy pieszo, pochłonięci rozmową. Był to już trzeci kulig naszej klasy, ale trzeba przyznać, że za każdym razem świetnie się bawimy.

tekst: Ola Kot kl.6a