I DLA DUCHA I DLA CIAŁA – wycieczka klasy 6

Dnia 6 lutego, w środę moja klasa – 6 a, razem z kl. 6c wybrały się do Teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt. „Nina i Paul”. W planie mieliśmy również odwiedziny w parku trampolin.

Na boisku szkolnym zebraliśmy się o godz. 6.50. Po sprawdzeniu obecności wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy do Rzeszowa.

Gdy dotarliśmy na miejsce, najpierw udaliśmy się do teatru. Tam zostaliśmy podzieleni na grupy, a następnie wzięliśmy udział w zajęciach teatralnych: moja klasa dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o pantomimie, a nawet ćwiczyliśmy ruchy mima.

Potem udaliśmy się na spektakl pt. „Nina i Paul”, który został zaprezentowany na małej scenie. W przedstawieniu grało dwoje aktorów: chłopak i dziewczyna, którzy darzyli się wzajemnie ukrywaną sympatią. Przeżywali te same sytuacje, ale każde z nich robiło to na swój sposób. Wszystko działo się w ostatnim dniu nauki i podczas wakacji. Obejrzeliśmy ich dzień spędzony na wspólnym zwiedzaniu gospodarstwa, słuchaniu muzyki, przygodzie na wieży wiatraka i pierwszy pocałunek, który ich do siebie zbliżył.

Przedstawienie było bardzo dobrze zagrane, aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Scenografia – bardzo oszczędna, ale wymowna, również robiła na nas wrażenie. Oglądaliśmy inscenizację z wielką uwagą i skupieniem. Na koniec podziękowaliśmy aktorom gromkimi brawami.

Po przedstawieniu udaliśmy się do parku trampolin. Tam – jak zawsze – wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Niestety, czas naszej wycieczki dobiegł końca. Wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Uważam nasza wycieczkę za bardzo udaną i z niecierpliwością czekam już na następną.

tekst: Piotr Błażejowski, kl. 6 a