„AKADEMIA PANA KLEKSA” W RZESZOWSKIM TEATRZE „MASKA”

16 stycznia 2019r. wybraliśmy się  na przedstawienie pt."Akademia Pana Kleksa" do Teatru „Maska” w Rzeszowie. W wycieczce brały udział klasy 4 a i 4 c.

Jest to lektura w klasie czwartej, a my dodatkowo mieliśmy  możliwość zobaczyć jej wersję teatralną i porównać z książką Jana Brzechwy. Spektakl opowiadał o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą.  Okazał się również doskonałą wędrówką do krainy dziecięcej wyobraźni. "Akademia Pana Kleksa" stała się tutaj szkołą marzeń, w której najważniejsza jest kreatywność i otwartość na to, co nas otacza. Ambroży Kleks uczy swoich wychowanków przede wszystkim tego, że muszą być odpowiedzialni na siebie i za innych. Dba również o to, aby w życiu  uczniów nie brakowało zabawy, która świetnie wpływa na intelekt . Przecież każdy uczeń wie, że nic tak zniechęca do pracy i nauki, jak nuda. W spektaklu Ambroży Kleks został przedstawiony bardziej  jako czarodziej niż nauczyciel, a  za swój cel stawiał sobie przede wszystkim rozbudzenie w swoich uczniach fantazji  i wyobraźni. Podczas przedstawienia widzowie mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak wygląda Akademia Pana Kleksa, ale również stać się na chwilę jej uczniami.

Przedstawienie okazało się być dla nas - uczniów doskonałą lekcją o dorastaniu, w którym to, co realne i prawdziwe, miesza się z tym, co wyśnione i magiczne.

tekst: Maciej Lewandowski, kl. 4c