SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE…

W  słoneczny zimowy dzień, 18 stycznia, nasza klasa 4d wraz z klasą  4b wyruszyła na wycieczkę autokarową do teatru  „Maska” w Rzeszowie. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie przedstawiania „Akademia pana Kleksa”.

Jest to lektura dla klasy czwartej, którą mogliśmy zobaczyć w interpretacji aktorów rzeszowskiego  teatru. Spektakl opowiadał o niezwykłej Akademii Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i wspaniałą przygodą. Okazał się również wędrówką do dziecięcej wyobraźni. Kolorowy strój pana Kleksa, lalki przedstawiające uczniów Akademii i balony spadające na głowy widzów skupiły naszą uwagę i bawiły do ostatniej minuty przedstawienia.

Po spektaklu mieliśmy możliwość udziału w lekcji teatralnej, podczas której uczyliśmy się o  wszystkich rodzajach lalek teatralnych. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają i z jakich materiałów wykonane są między innymi: pacynki, marionetki, kukiełki i jawajki. Na koniec spotkania każdy z uczestników warsztatu otrzymał magiczny pieg- dokładnie taki jakie nosił pan Kleks! Takiego prezentu nikt się nie spodziewał, dlatego zakończyliśmy zajęcia mile zaskoczeni i szeroko uśmiechnięci z piegami przyklejonymi do naszych nosów.

Na koniec pobytu w teatrze „Maska” mieliśmy okazję zrobić zakupy w sklepiku z pamiątkami.  Każdy z nas znalazł tam co dla siebie. Ze sklepowych półek kusiły nas maskotki znane z bajek, magnesy na lodówkę, breloczki z Bolkiem i Lolkiem i kolorowe kolczyki. Zakupy były bardzo udane.

Wyjazd do Rzeszowa spodobał się wszystkim uczestnikom. Do szkoły wracaliśmy zmęczeni, ale uśmiechnięci. Z niecierpliwością czekamy na  kolejną tak udaną wycieczkę.

tekst: Julia Pokorska i Zuzia Stępkowska

Uczennice klasy 4d

 

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010