WYCIECZKA PRZYRODNIKÓW Z NASZEJ SZKOŁY

W dniu 27.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Mucznego. Brali w niej udział uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym uczęszczali na Ligię Ochrony Przyrody, koło przyrodnicze oraz osoby interesujące się przyrodą. Zwiedzaliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów gdzie żyje obecnie 11 żubrów.  Pani Kaja pracująca w nadleśnictwie opowiedziała nam dokładnie o celu założenia tej zagrody oraz przybliżyła nam życie i zwyczaje żubrów. Następnie udaliśmy się do Pawilonu Edukacyjno- Wystawowego Centrum Promocji Leśnictwa, gdzie zaprezentowana jest bieszczadzka fauna i flora w 4 porach roku. Z bliska mogliśmy tu obejrzeć m.in. zwierzęta, o których spotkanie w naturze jest dość trudno lub mogłoby być niebezpieczne np.: wilka, rysia, bociana czarnego, puszczyka uralskiego oraz oczywiście niedźwiedzia i to w gawrze. Ostatnim punktem naszej wycieczki było przejście ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną PICHURÓW. Po ponad półgodzinnej wędrówce dotarliśmy na taras widokowy skąd roztaczał się przepiękny widok na szczyty wysokich Bieszczadów: Halicz, Kopę Bukowską, Krzemień i Bukowe Berdo. Następnie pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

tekst: Justyna Kielar