"WITAJ WIOSNO"

22 marca 2019 r. klasa 4 c pod opieką pana Patryka Nisiewicza oraz pani Iwony Mermer wybrała się na XVIII rajd PTTK "Witaj wiosno". Po dotarciu na miejsce, ruszyliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie było oficjalne rozpoczęcie rajdu oraz prezentacja filmów o mieście i Gminie Zagórz. Za domem kultury oglądaliśmy niedawno odsłonięty pomnik Nieznanego Konfederata. Spacerem wraz z nauczycielami i przewodnikiem szliśmy wzdłuż rzeki Osławy do ruin Klasztoru O.O. Karmelitów Bosych. Tu mieliśmy chwilę przerwy i w miłej atmosferze ruszyliśmy w kierunku kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Nowego Życia. Po drodze mijaliśmy stacje Drogi Krzyżowej wyrzeźbione przez bieszczadzkich artystów. Poznaliśmy historię kościoła oraz widzieliśmy odsłonięcie cudownego obrazu. Następną atrakcją było dotarcie do kompleksu skoczni narciarskich. Idąc przez las, dotarliśmy do Krzyża Milenijnego. Ostatnim naszym przystankiem był ciepły posiłek w Szkole Podstawowej nr 2 w Zagórzu oraz podsumowanie rajdu. Droga powrotna również minęła szybko i w przemiłej atmosferze. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

tekst: Karolina Rąpała, kl. 4c