WYJAZD DO TEATRU W RZESZOWIE

Dnia 5 grudnia nasza klasa 5a i klasa 6b wraz z paniami: Lucyną Mazur, Teresą Fuksą i Anną Dmitrzak wybrała się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. "Opowieść wigilijna". Pod szkołą zebraliśmy się o godzinie 9.00, skąd udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas punktualnie na miejsce. Po wejściu na salę zajęliśmy miejsca i rozpoczęła się sztuka.

Spektakl ten był inscenizacją opowiadania Charlesa Dickensa pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem był Ebenezer Scrooge, dla którego najważniejszą rzeczą w życiu były pieniądze. Pieniądze czynią człowieka ważnym i wpływowym, ale dają złudne poczucie szczęścia. Dlatego Scrooge powiększał swój majątek, pozostając bardzo samotnym, zgorzkniałym człowiekiem. Momentem przełomowym w jego życiu stała się noc wigilijna i nawiedzające go duchy przeszłych, obecnych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia. Przypomniały Ebenezerowi wydarzenia z jego życia, aby sam przeanalizował je i osądził, czy decyzje przez niego podjęte były słuszne czy nie. Po tej wizycie nastąpiła ogromna zmiana Scrooge’a który stał się człowiekiem współczującym dzielącym się swoim bogactwem z biednymi. Zaczął obchodzić Boże Narodzenie, zmienił też swoją przyszłość. Moim zdaniem to przedstawienie było bardzo dobrze zagrane. Aktorzy byli świetnie ucharakteryzowani i profesjonalnie grali swoje role. Również scenografia była bardzo dobrze przygotowana i zrobiła na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy sztukę z wielką uwagą oraz skupieniem. Potem udaliśmy się na spotkanie z aktorem.

Po zakończonym spektaklu w drodze powrotnej, wszyscy moi koledzy i koleżanki dyskutowali o nim żywo.

Aleksander Paradiuk kl.5a