Spotkanie z baśnią w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie, 8 listopada, uczniowie klasy 1 c udali się na spotkanie z... baśnią, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku.

W czasie naszego pobytu rozmawialiśmy o baśniowych bohaterach i o ich magicznych przygodach. Prezentowaliśmy przyniesione przez nas ulubione baśnie i bajki. Poznaliśmy historię Wilka, który trafił do Baśniowego Lasu oraz odgadywaliśmy zagadki.

Ponadto mieliśmy możliwość bliższego poznania miejsca, jakim jest biblioteka. Zwiedziliśmy Strefę dla Dzieci i Wypożyczalnię Główną. Dowiedzieliśmy się o zasadach korzystania i zapisania się do biblioteki. Spacerowaliśmy między regałami, obejrzeliśmy książki, czasopisma oraz udaliśmy się do czytelni dla dzieci. Tam oczarowała nas scena, na której zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne.

Wizyta w bibliotece przebiegła w miłej, wesołej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni i przekonani, że to miejsce będzie przez nas regularnie odwiedzane. Paniom, które towarzyszyły nam podczas wizyty – serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia!

tekst: Paulina Sabat