O CZYM PADA ŚNIEG?

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku zaprosili uczniów klas trzecich na spotkanie z pisarką książek dla dzieci, które odbyło się 13.12.2018.  Pani Agnieszka Tyszka to z wykształcenia polonistka, a z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Do tej pory wydała ponad czterdzieści książek dla dzieci i młodzieży. Kilka z nich trzeciaki miały okazję już poznać. Zdążyły też polubić zabawnych bohaterów opowiadań. Książki pani Agnieszki Tyszki czyta się szczególnie dobrze, dzięki specyficznemu poczuciu humoru autorki, która potrafi rozbawić do łez zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas spotkania autorka zaprezentowała swoją najnowszą książkę pt. „O czym pada śnieg”. Chciała też porozmawiać z dziećmi o czytaniu. Okazało się, że większość dzieci lubi czytać, a książki traktuje jak przyjaciół. Uczniów natomiast ciekawiło, w jaki sposób pani Agnieszka Tyszka pisze swoje opowieści, skąd bierze pomysły i jak wymyśla nowych bohaterów. Na koniec wszyscy zebrali się przy pisarce, aby otrzymać autograf. Niektórzy kupili książeczki, które zabrali do domu, a w nich mnóstwo humoru i dobrej energii na długie zimowe wieczory.

tekst: Agnieszka Polańska