ZAJĘCIA NA POCZCIE

W piątek 14 grudnia II a wybrała klasa się do Urzędu Pocztowego w Sanoku. W czasie wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Obejrzały stanowiska pracy w holu głównym i w sortowni, zapoznały się ze skrzynką pocztową. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się  jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy, drogi listu od adresata do odbiorcy. Uczyły się też adresować koperty. Na poczcie wysłały wcześniej przygotowane listy. W urzędzie pocztowym  przeprowadziły rozmowę z naczelnikiem poczty i listonoszami, zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Jeden z listonoszy opowiedział nam bardzo ciekawą historię o psie ze Srogowa Górnego, który przez kilkanaście lat towarzyszył mu w roznoszeniu przesyłek po różnych okolicznych wsiach. Obecnie pies Dogi jest już stary i niestety nie nadąża za pojazdem listonosza. Ta historia o psie, który roznosił listy J wszystkim na długo zostanie w pamięci. Składamy podziękowania Pracownikom Urzędu Pocztowego za ciekawą lekcję.

tekst: Beata Kolanowska