WARSZTATY ZIELARSKIE

W piątek 18.01 klasa 6e wybrała się do sali zabaw SOKOLIKI PARK na warsztaty zielarskie „Wielka moc ukryta w naturze”. Głównym celem zajęć było przybliżenie uczniom historii wykorzystywania przez ludzi naturalnych roślin leczniczych. Warsztaty poprowadziła Pani Nina, której największą pasją są ziołolecznictwo, jego historia oraz wszystkie rośliny dzięki którym odzyskujemy zdrowie i urodę. W pierwszej części spotkania zaprezentowane zostały uczniom podstawowe rodzaje ziół oraz roślin zarówno jako suszone kwiaty, liście lub nasiona. Ich rozpoznanie przy pomocy wszystkich zmysłów okazała się nie lada wyzwaniem. Następnie młodzi ludzie dowiedzieli się jak ważną rolę w tradycji ludowej pełniły zioła. W drugiej części zajęć uczniowie własnoręcznie, przy użyciu tradycyjnego moździerza wykonali prezenty dla swoich babć – pachnące ziołami oraz naturalnymi olejkami kosmetyki.

tekst: Edyta Michalak