CZYTAMY IKONY

Uczniowie klasy 2a kolejny raz odbyli ciekawe zajęcia w sanockim zamku, gdzie swoje zbiory prezentuje Muzeum Historyczne. Na wcześniejszych zajęciach dzieci poznały ciekawostki z historii Sanoka, spacerując po dziedzińcu, innym razem obejrzały zbiory znajdujące się w podziemiach zamku. Kolejne zajęcia przewodnik Pan Piotr poświęcił na prezentację sztuki cerkiewnej, sakralnej oraz współczesnej. Wszyscy uczyli się odczytywania i rozumienia słynnych Ikon. Czynność ta okazała się niezłą łamigówką, a Ikony bardzo ciekawymi obrazami. Drugoklasistom podobały się również eksponaty sztuki współczesnej. Mamy nadzieję, że oryginalne rzeźby i piękne obrazy sanockich artystów będą naszą inspiracją na szkolnych lekcjach plastyki i techniki. Olbrzymie wrażenie wywarła na uczniach twórczość Zdzisława Beksińskiego. Pełni emocji i bogatsi o nową wiedzę zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego zamku.

tekst: Beata Kolanowska