LEŚNY DZIEŃ W KLASIE 1 „c”

Czwartek – 11 października, był dla klasy 1c dniem pełnym wrażeń. A  wszystko za sprawą wizyty niezwykłych gości – leśników z Nadleśnictwa  Lesko, pani Joanny Kobeszko, pani Doroty Setnik i pana Piotra Jasińskiego. Celem wizyty było bliższe poznanie środowiska leśnego oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W pierwszej kolejności zostaliśmy zapoznani ze specyfiką pracy leśnika. Mieliśmy okazję zobaczyć i wypróbować sprzęt, którym posługują się leśnicy w swojej pracy. Były to przyrządy miernicze, przyrządy do znakowania i inne akcesoria do prac leśnych.

Po prezentacji przenieśliśmy się do świata leśnej fauny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat wybranych zwierząt. Wiemy już, m. in., że młode lisa to niedoliski, sowa o żółtych oczach poluje także w dzień, natomiast o ciemnych tylko nocą, jeż noworodek ma sto kolców, a dorosły – aż 7000. I wiele innych. Oglądaliśmy i dotykaliśmy poroża jelenia, sarny, a nawet... renifera.

Nabytą wiedzę mogliśmy sprawdzić w kilku konkurencjach – układając puzzle i odgadując zagadki, za których rozwiązanie otrzymywaliśmy nagrody. Na koniec stworzyliśmy wspólną pracę przedstawiającą las jesienią i jego mieszkańców, przy okazji utrwalając nazwy drzew. Po licznych atrakcjach przyszedł czas na głośne czytanie. Pan Piotr chętnie przeniósł nas do świata gangu przyjaciół z leśnej polany.

Spotkanie było dla nas bardzo ciekawe i pouczające. Dziękujemy za tę niezwykłą lekcję.

tekst: Paulina Sabat