„KODOWANIE NA DYWANIE"

Nasza szkoła od początku października bierze udział w II edycji „Kodowanie na dywanie”. Jest to nauka programowania, bazująca na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu jest podobna do gry w szachy, sudoku, gier planszowych. Nikt nie ma wątpliwości, że te rozrywki umysłowe mają pozytywny wpływ na rozwój intelektualny człowieka. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy na macie, czy kartach pracy służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania oraz uczymy kompetencji społecznych. Zajęcia prowadzi Dorota Górecka-Bazylewicz.

Cele zajęć:

- doskonalenie orientacji przestrzennej, analizowania

- rozbudzanie zainteresowań programistycznych,

- doskonalenie myślenia abstrakcyjnego i logicznego,

- rozwijanie kompetencji społecznych