KONSTRUUJEMY I PROGRAMUJEMY

W bieżącym roku szkolnym, przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców, zostały zakupione zestawy klocków LEGO® Education WeDo 2.0 oraz tablety, które wykorzystywane są do nauki programowania. Lekcje cieszą się dużą popularnością. Budowanie poszczególnych konstrukcji nie sprawia żadnego kłopotu, a przy programowaniu dzieci wykazują się niesamowitą kreatywnością.

Oto kilka wypowiedzi uczniów:

Robotyka bardzo mi się podoba, ponieważ od dziecka uwielbiam układać klocki lego. Dzięki takim zajęciom można rozwijać swoją wyobraźnię. Najbardziej lubię układać nowe konstrukcje, ponieważ lubię wyzwania.

Mam nadzieję, że zajęcia z robotyki będą coraz ciekawsze.

Dawid Kogut, kl. 4c

O klockach Lego Education WeDo słyszałem w telewizji, ale nie myślałem, że będziemy mieć je w szkole.  Bardzo mi się to spodobało i chciałbym żeby to trwało dalej.  Możliwość programowania bardzo mnie zaskoczyła. Nie śniło mi się programować klocki!  Podoba mi się praca w grupach, budowanie konstrukcji i programowanie z wykorzystaniem aplikacji w tablecie.

Oliver Sobolak, kl. 4c

Robotyka stała się dla mnie najlepszą lekcją w szkole. Bardzo lubię budować różne ciekawe projekty. Zajęcia z robotyki pomagają mi rozwijać umysł i uczą kreatywności.

Bardzo ciekawe jest połączenie jest sterowanie zbudowanej konstrukcji za pomocą aplikacji w tablecie. Takie zajęcia pobudzają we mnie wyobraźnię.

Piotr Chyra, kl. 3b

Robotyka bardzo mi się podoba ponieważ jest ciekawa, interesujące, uczy sprawności manualnej w budowaniu różnych modeli i programowania, ale przed wszystkim to świetna zabawa i nauka.

Zuzia Fal, kl. 3b

Zajęcia z programowania klocków We Do 2,0 Lego uważam za bardzo interesujące, fajne, ciekawe, rozwijające. Różnorodność klocków pozwala uwolnić zmysł wyobraźni i zbudować coś z nich co tylko się chce.  Z dużą przyjemnością biorę w nich udział.

Darek Kowalik, kl. 4a

Lekcje z robotyki są bardzo ciekawe. Do tej pory najbardziej podobał mi się wiatrak. Jestem ciekawa co jeszcze będziemy budować na lekcjach.

Zosia Sobolak, kl. 4c

Lubię te zajęcia, bo są ciekawe, pouczające i kreatywne. Pracujemy w parach, korzystamy z tabletu. Co zajęcia budujemy coś nowego z różnych klocków i mechanizmów.

Bardzo lubię Lego!

Aleksander Libront, kl. 3b