LEKCJA FOLKLORU

16 stycznia w naszej szkole odbył się koncert Kapeli „Lisznianie”. W skład zespołu wchodzi kapela instrumentalna oraz zespół śpiewaczy, które w swoim repertuarze prezentują głównie dawne melodie i piosenki z okolic Sanoka, muzykę karpacką oraz pieśni biesiadne.

Podczas występu zostały zaprezentowane folklor, tradycja i kultura naszego regionu. Z zainteresowaniem podziwialiśmy kolędy i pieśni oraz przyglądaliśmy się strojom ludowym oraz tradycyjnym instrumentom. Koncertu mieli okazję wysłuchać uczniowie klas VI, którym wyraźnie występ bardzo się podobał, gdyż nie szczędzili wykonawcom gromkich braw!

tekst: Sabina Wdowiak