SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ ŚNIEGU

W jaki sposób zachęcić najmłodszych do czytania książek? Nie jest to wcale takie proste. Duże doświadczenie mają w tym zakresie, zaprzyjaźnione z klasami 2a i 2b, panie bibliotekarki Anna Cybulska i Elżbieta Ciupak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Tym razem panie zaprosiły drugoklasistów na wyjątkowo ciekawy spektakl pt. „ Królowa Śniegu”, w całości utrzymany w konwencji teatru cieni. Spektakl, na motywach baśni H. CH. Andersena, opierał się na dobrze znanej wszystkim dzieciom treści, ale sposób jej przedstawienia był zupełnie wyjątkowy. Forma teatru cieni podkreślała tajemniczość, liryczność, nierealność opowieści, a nastrojowa muzyka wprowadzała w baśniowy klimat, na które to elementy teatru dzieci są bardzo wrażliwe. Spektakl Teatru Nemno pana Henryka Hryniewickiego bardzo się dzieciom podobał, a pracownicy Strefy dla Dzieci MBP udowodnili, że biblioteka nie jest miejscem nudnym i warto do niej często zaglądać.

tekst: Agnieszka Polańska