WARSZTATY FILMU ANIMOWANEGO

W listopadzie uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach filmu animowanego zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.  Filmowcy amatorzy poznali historię filmu animowanego i podstawy jego powstawania. Nauczyli się jak budować scenariusz i storyboard aż do samej animacji oraz własnoręcznie wykonali scenografię i bohaterów. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożyli od razu na praktykę, tworząc własny film.

Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się.

Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.

tekst: Joanna Ziarko