POLSKIE KINO MŁODEGO WIDZA

7 listopada uczniowie klasy 2a i 2b udali się do BWA, gdzie uczestniczyli w pokazie filmów animowanych w ramach akcji Polskie Kino Młodego Widza. Program ten został stworzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich z myślą o młodej widowni. Założeniem programu jest wykorzystanie polskich festiwali filmowych do prezentacji kina dla młodych, a jednocześnie zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej i do spędzania wolnego czasu w kinie.

Drugoklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli bajki. Niektóre z nich były dzieciom dobrze znane, a inne, zupełnie nowe, zaskoczyły ciekawym sposobem kreacji postaci i zastosowaniem środków wyrazu. Po seansie uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane z przebiegiem akcji poszczególnych filmów. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Reakcja drugoklasistów podczas projekcji filmów świadczy o tym, że wspólne oglądanie i przeżywanie przygód bohaterów rodzi u dzieci pozytywne emocje, uczy je koncentracji uwagi, zapamiętywania, a przede wszystkim wyzwala radość. Dziękujemy za zaproszenie!

tekst: Agnieszka Polańska