SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

DZIELNY GRZEŚ I ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Dnia 20 grudnia uczniowie klas 3b i 3d mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pacynkowym pt. „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” organizowanym przez sanockie BWA.

Tym razem przenieśliśmy się do krainy złej wiedźmy, która swoimi czarami chciała zakłócić pracę Świętego Mikołaja i nie dopuścić, aby dzieci otrzymały wymarzone prezenty. Na szczęście, na drodze czarownicy stanął dzielny, niepozorny Grześ, który z naszą pomocą, powstrzymał okrutne występki wiedźmy i uratował jeden z ważniejszych, grudniowych dni – Mikołajki.

Zaprezentowane przedstawienie bardzo nam się spodobało, tym bardziej, że mogliśmy brać  w nim aktywny udział poprzez rozmowę i stały kontakt z głównymi bohaterami. A żartobliwa forma  widowiska wprowadziła nas w wesoły nastrój. Po zakończonym spektaklu, mieliśmy możliwość bliższego poznania „lalkowych” aktorów. Każdy z nas mógł dotknąć wybraną pacynkę, założyć na rękę i nią poruszać, a nawet porozmawiać.

tekst: Paulina Sabat 

   
 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010