WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

27 października klasa 1a wybrała się do PWSZ na warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Już wcześniej, na lekcjach uczniowie zapoznali się z szeroką tematyką bezpieczeństwa, poznali ważne numery alarmowe, dowiedzieli się kogo należy prosić o pomoc w razie niebezpieczeństwa, wypadku, czy sytuacji zagrożenia. Dzisiaj mieli okazję do ćwiczeń praktycznych, sprawdzenia i ugruntowania swojej wiedzy. Studenci Ratownictwa Medycznego z ogromnym zaangażowaniem starali się przybliżyć dzieciom trudne sytuacje, w jakich możemy znaleźć się wszyscy i pokazali jak sobie z nimi radzić. Odpowiedzieli też na liczne pytania młodych, być może przyszłych ratowników. Ćwiczenia nadzorowane przez studentów dały uczniom konkretne umiejętności, z których będą mogli skorzystać w sytuacjach zagrożenia zdrowia a nawet życia. Przecież  bardzo często to właśnie dzieci pomagają innym. Dziękujemy Pani Monice Kijowskiej i studentom PWSZ w Sanoku za zorganizowanie pouczającej lekcji.

tekst: Beata Kolanowska