WARSZTATY Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 20 kwietnia, przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku, klasa III b wzięła udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w zajęciach teoretycznych. Udowodnili, że posiadają dużą wiedzą na ten niezwykle ważny temat. Po omówieniu zasad, przyszedł czas na praktykę. W tej części trzecioklasiści, pod fachowym okiem przyszłych ratowników medycznych, podjęli się czynności ratowniczych. Przeprowadzili resuscytację przy użyciu fantomu, zapoznali się z techniką wykonania pozycji bocznej bezpiecznej, dowiedzieli się w jaki sposób przeprowadzana jest pomoc w przypadku nieszczęśliwego wypadku, którego wynikiem jest złamanie, jak również przyjęli role poszkodowanych.

Było to dla nas niesamowite doświadczenie. Do szkoły wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Dziękujemy pani Monice Kijowskiej za zorganizowanie zajęć, a Studentom I roku Ratownictwa Medycznego za rzetelne ich przeprowadzenie.

tekst: Paulina Sabat