Z PRZEWODNIKIEM PO SANOKU

Klasa 1 a rozpoczęła cykl wycieczek, które mają przybliżyć historię naszego miasta oraz najbliższej okolicy. Pani przewodnik Alicja Domowicz rozpoczęła swoją opowieść na zamkowym wzgórzu – miejscu dawnego grodu, gdzie obecnie mieści się Muzeum Historyczne. Dzieci mogły obejrzeć piękną panoramę miasta, dało się nawet zobaczyć Bieszczady. Następnym punktem był Rynek,  zabytkowe kamieniczki i herb Sanoka. Na Placu św. Jana przewodniczka opowiedziała historię kapliczki Jana Nepomucena. Uczniowie wstąpili też do bardzo starego klasztoru oo. Franciszkanów. Mała Synagoga oraz Plac św. Michała był ostatnim ciekawym miejscem podczas tej niezapomnianej lekcji. Po sporej dawce historii dzieciaki zasłużyły na duże lody. Smakowały wybornie.

tekst: Beata Kolanowska