OD ZIARENKA DO BOCHENKA

19 i 20 września klasy 3a i 3c udały się do skansenu. Podczas spaceru dzieci miały możliwość zobaczenia jak dawniej wyglądały wiejskie chałupy i stodoły i jakie materiały wykorzystywano na wykonanie dachów. Głównym celem wycieczki był udział w lekcji muzealnej ,, Od ziarenka do bochenka".

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały z czego powstaje mąka i jak dawniej ją wytwarzano. Wszyscy mieli okazję zobaczyć i popróbować młócenia cepami, czyszczenia zboża i pozyskiwania mąki w żarnach. Ci, którzy podjęli się tego zadania przekonali się, jak trudna to praca. Mimo, iż pogoda nie rozpieszczała, wszyscy mieli dobre humory i świetnie się bawili.

Małgorzata Czaban