LEKCJA W TERENIE

Uczniowie klasy 1a udali się na kolejną wycieczkę, mającą przybliżyć im historię i uroki Sanoka. Tym razem udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego na zajęcia „Historia miasteczka”. Pani przewodnik ciekawie opowiadała, oprowadzając dzieci po wybrukowanym "kocimi łbami" rynku, wokół którego stoi 26 drewnianych budynków. Tak wyglądały dawne miasteczka charakterystyczne dla południowo - wschodniej Polski. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć wnętrze poczty, urzędu gminy, apteki, sklepu, warsztatu ślusarsko - kowalskiego, zakładu stolarskiego, fryzjerskiego, czy szewskiego. Uczniowie wiele zapamiętają  z tej lekcji w terenie, tym bardziej, że humory i pogoda dopisały.

Tekst: Beata Kolanowska