2a w MBP

7 września klasa 2a udała się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Była to pierwsza wizyta uczniów w tej bibliotece. Dzieci odwiedziły wszystkie działy: Wypożyczalnię Główną, Multimedia, Dział Informacyjno - Bibliograficzny, Czytelnię oraz Strefę dla Dzieci. W bibliotece zapoznały się z układem książek na półkach, katalogiem on – line, dostrzegły też różnice między biblioteką publiczną, a biblioteką szkolną. Małych gości zainteresowały różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony, ale największym powodzeniem  cieszyły się lektury w postaci audiobooków. Z ciekawością i pewnym niedowierzaniem dzieci obejrzały książkę dla niewidomych napisaną językiem Braille’a. Na zakończenie wizyty uczniowie, którzy nie byli jeszcze czytelnikami  biblioteki  wstąpili  w  jej szeregi. Ostatnie chwile drugoklasiści przeznaczyli na słuchanie książki, którą czytała pani bibliotekarka oraz zabawę w Strefie dla Dzieci. Podczas następnej wizyty nowi czytelnicy wypożyczą wybrane przez siebie lektury. Wszystkim Paniom, które towarzyszyły nam podczas zajęć – bardzo serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia wkrótce!

relacja: Beata Kolanowska