Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

Pracownicy sanockiej Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej zaprosili uczniów klas 3a i 3b na zajęcia edukacyjne w ramach programu „Bezpieczna sowa”. Uczniowie wzięli udział w grze „Milionerzy” sprawdzającej podstawową wiedzę niezbędną do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Rywalizację poprowadziła pani Anna Sebastiańska, a w role ekspertek wcieliły się panie aspirantki Lidia Rakoczy i Izabela Rowińska – Ciępiel. Kolejnym sprawdzianem był test rozpoznawania kolorów w niesprzyjających warunkach i szybkiego reagowania na zmieniające się sygnały. Uświadomił on uczniom, jak niebezpieczne jest prowadzenie rozmów telefonicznych podczas kierowania samochodem. Dzieci naśladowały kierowców, a pani kierownik Filii Irena Florczak starała się rozproszyć ich uwagę prowadząc z nimi zajmujące rozmowy telefoniczne. Następnie uczniowie odczytali zasady bezpieczeństwa niezbędne w życiu codziennym, a panie aspirantki poinformowały uczestników zajęć o zmianach w funkcjonowaniu telefonów alarmowych i sposobach zgłaszania nagłych wypadków. Ciekawe i urozmaicone zajęcia uświadomiły uczniom, że muszą być odpowiedzialni zarówno za własne bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

relacja: Agnieszka Polańska