ZAJĘCIA W SALI "OGNIK"

5 marca całą klasą, razem z panią,  wybraliśmy się do Straży Pożarnej w Sanoku. Na początku poszliśmy do sali dla dzieci "Ognik". Tam uczyliśmy się, jak zachować  się w razie wybuchu pożaru. Mieliśmy do wykonania zadanie - musieliśmy przejść przez pomieszczenie, gdzie było dużo dymu. Sprawdzaliśmy, czy drzwi i klamka są gorące. Wszyscy zdaliśmy egzamin i w nagrodę dostaliśmy "CERTYFIKAT MAŁEGO STRAŻAKA". Następnie byliśmy w centrum dowodzenia i widzieliśmy specjalne urządzenia, które na wypadek zgłoszenia pożaru otwierają garaże, w których są wozy strażackie. Później zeszliśmy do garażu i widzieliśmy co robią strażacy, gdy jest alarm. Przymierzaliśmy hełmy  i oglądaliśmy różne rodzaje wozów strażackich. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

tekst: Aleksander Libront, klasa 3b