LEKCJA W PODZIEMIACH ZAMKU

Uczniowie klasy 2a odbyli kolejne, ciekawe zajęcia w terenie. W klasie pierwszej dzieciaki zwiedziły zamkowe wzgórze z panią przewodnik i zapoznały się z ogólnymi informacjami na temat historycznej budowli. Teraz przyszła kolej na wejście do zamku, gdzie swoje zbiory prezentuje Muzeum Historyczne. Pan przewodnik Piotr zapoznał uczniów z pięknymi legendami i przekazał ciekawostki na temat dawnych śladów człowieka na naszym terenie. Następnie dzieci obejrzały eksponaty zgromadzone w dziale archeologicznym i militarnym. Chłopców szczególnie zainteresowała zbrojownia i bunkier. Wszyscy szukali tajemnego przejścia pod zamkiem. Niestety nikomu nie udało się go znaleźć.  Pełni emocji i bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia zamku, gdyż tam nie można się nudzić. Drugoklasiści wrócą tam z pewnością, by zapoznać się ze sztuką cerkiewną, sakralną oraz współczesną.

tekst: Beata Kolanowska