BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 19 września uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w bardzo ważnej lekcji. Przeprowadzili ją funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, sierż. szt. Rafał Milczanowski oraz sierż. szt. Tomasz Myćka. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasi goście wyczerpująco opowiedzieli o bezpiecznej drodze do i ze szkoły, o stosowaniu się do znaków świetlnych, o ważnych numerach alarmowych do służb ratunkowych. Przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych na ubraniu, tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie.   Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze. Pokazali, że poruszane zagadnienia nie są im obce i doskonale rozumieją, jak ważna jest znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwieńczeniem spotkania była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię na najbliższym skrzyżowaniu. Dziękujemy za bardzo pouczającą i potrzebną lekcję.

tekst: Paulina Sabat