„BohaterON- włącz historię” w naszej szkole

Uczniowie klas 6a, 6d i 6e pod opieką historyków włączyli się w ogólnopolską  akcję „BohaterON- włącz historię” w ramach 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Na lekcjach historii szóstoklasiści poznali przyczyny i przebieg powstania warszawskiego oraz jego bohaterów. Następnie otrzymali bezpłatne kartki, na których wypisywali życzenia dla uczestników walk o stolicę.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, odchodzą od nas ostatni powstańcy, którzy pełnią ważną rolę w podtrzymywaniu pamięci o tamtych 63 dniach. Ludzie Ci zasłużyli na naszą pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Koordynatorem szkolnej akcji była pani Dorota Górecka- Bazylewicz.

tekst: Barbara Rajtar- Wojdyła