TRZYMAJ FORMĘ

W ramach programu Trzymaj Formę uczniowie klas VI wzięli udział w pogadance na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Do szkoły zaproszone zostały Panie dietetyczki Pani Kamila, oraz Pani Natalia, które w bardzo przejrzysty sposób przekazały i zobrazowały dzieciom znaczenie ruchu  i odpowiedniej diety . Uczniowie dowiedzieli się co jest najczęstszą przyczyną otyłości, oraz jak dbać o swoją dietę by była bogata w odpowiednią ilość witamin i minerałów. Jak ważne jest śniadanie do prawidłowego funkcjonowania organizmu i  co najlepiej zabierać do szkoły by drugie śniadanie było sycące i zdrowe.

Ponadto Panie obalały mity dotyczące ilości spożywanych posiłków oraz ich wartości odżywczych i kalorycznych.

Uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w tym spotkaniu, sami chętnie zadawali pytania, na które w bardzo szczegółowy sposób Panie udzielały odpowiedzi.

Relacja: Monika Więckowska - Rycyk